eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar
Így manipulálták a választás előtti internetes vitákat Németországban

Így manipulálták a választás előtti internetes vitákat Németországban

Célzottan manipulálták a németországi szövetségi parlamenti választásokat megelőzően az interneten zajló politikai vitákat és beszélgetéseket szélsőjobboldali aktivisták két német tanulmány szerint.

Az egyik tanulmány a Reconquista Germanica nevű platformra fókuszált, a kutatók szerint ennek mintegy 5000 felhasználója az online beszélgetések manipulálására szervezett kampányt. Ezen felhasználók aktivitása

  • elsősorban a közösségi médián megjelenő videók és posztok értékelésének meghamisítását,
  • a rasszista kommentek láthatóbbá tételét,
  • más felhasználók, politikusok és YouTube-felhasználók sértegetését és megalázását célozta meg.

Ez a csoport 2017 szeptemberében átvette az irányítást az Angela Merkel kancellár és kihívója, Martin Schulz között zajló televíziós vitát megvitató online beszélgetések felett és olyan hashtageket tett népszerűvé, mint a #nichtmeinkanzler (nem az én kancellárom).

A londoni Institute for Strategic Dialogue (ISD) kutatói és az Alt-right Leaks nevű csoport tagjai szerint ezeket

a kampányokat katonai jellegű hierarchiába szerveződött "adminisztrátorok" irányították.

A szintén az ISD és Philip Kreissel szakértő által készített második tanulmány azt fedte fel, hogy az internethasználók kis csoportja felelős az online gyűlöletbeszéd nagy részéért.

A Facebook közösségi oldalon közölt ilyen kommentekre adott lájkok mintegy fele a felhasználói profilok 5 százalékától származik.

A lájkok 25 százaléka a profilok egy százalékától érkezett.

Ezek a nagyon aktív felhasználók gyakran gyűlnek össze olyan fórumokon, online vitáknál, ahol szerepet játszik a gyűlöletbeszéd, más beszélgetésekben azonban szembetűnően passzívak.

A tanulmány elkészítéséhez mintegy 3000 Facebook-posztot és a német média több résztvevőjének bejegyzéseihez hozzáfűzött 18 ezer kommentet elemeztek a szakértők. A kutatási eredményeket több német csatorna és a Süddeutsche Zeitung című lap is közölte.

Címlapról ajánljuk
Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×