A közös sajtótájékoztatón Angela Merkel rámutatott: az Oroszország ellen bevezetett európai szankciók feloldása csakis a minszki megállapodások végrehajtása esetén lehetséges.
Rámutatott ugyanakkor, hogy
"nem történt haladás a kelet-ukrajnai konfliktus rendezésében".
A kancellár közölte, hogy a tárgyaláson a csecsenföldi melegek jogainak biztosítására kérte Putyint, miután a sajtóban jelentések jelentek meg a csoport tagjainak üldöztetéséről. A német kancellár hangoztatta a civil szervezetek és a gyülekezési jog fontosságát, és szót emelt az Oroszországban a közelmúltban betiltott egyház, a Jehova Tanúi mellett.
A tavalyi amerikai elnökválasztás orosz hackerek által történt állítólagos megzavarását firtató kérdésre válaszolva Putyin hangoztatta, hogy Oroszország sohasem avatkozik be más országok politikai életébe. Reményét fejezte ki, hogy a többi állam is tartózkodik majd ettől Oroszország esetében.
Moszkva és Berlin megerősítette, hogy az összes félnek be kell tartania a kelet-ukrajnai válság rendezéséről megkötött minszki megállapodásokat - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök a kétoldalú tárgyalásokat követően.
"Nem lehet új célokat kitűzni a régiek teljesítése nélkül"
- mondta. Az orosz vezető hangsúlyozta, hogy kárt okozott a kelet-ukrajnai béke megteremtésére irányuló erőfeszítéseknek az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) megfigyelőjének halála.
Putyin elmondta, hogy a tárgyalások során mindkét fél elítélte a vegyi fegyver Szíriában történt bevetését. Egyetértettek abban, hogy szükség van az Idlíb tartományban történt incidens pártatlan kivizsgálására.