eur:
389.42
usd:
361.53
bux:
68395.29
2024. május 6. hétfő Frida, Ivett

Moszkva repülésbiztonsági memorandumot kapott Washingtontól

Az orosz védelmi minisztérium megkapta a Pentagontól a szíriai légtérben való repülésbiztonságról szóló memorandumot - közölte Igor Konasenkov dandártábornok, az orosz védelmi tárca szóvivője kedden.

A szóvivő szerint ez hatalmas előrelépés, szavai szerint a tárca arra számít, hogy az amerikai fél ígéretének megfelelően az Iszlám Állam dzsihadista szervezet állásait támadó nyugati koalíció minden tagjához eljuttatja.

A dandártábornok felhívta a figyelmet, hogy az utóbbi időben jelentősen megnőtt a szíriai légtérben tevékenykedő repülőeszközök száma, egyes körzetekben egy időben akár harminc darab is a levegőben tartózkodhat. Ezek lehetnek katonai szállítók, harci repülők, vagy különböző méretű, pilóta nélküli repülőeszközök - mondta.

Az orosz légierő egyeztet a szíriai légiirányító központtal - mondta Konasenkov, hozzátéve ugyanakkor, hogy más, pilóta által vezetett és pilóta nélküli repülőgépek viszont mindenféle egyeztetés nélkül, kikapcsolt transzponderekkel repülnek ugyanabban a légtérben. Ez természetesen kockázatossá teszi a repülést Szíria felett - mondta.

Oroszország már nemegyszer jelezte más országoknak az együttműködési szándékát a repülésbiztonságot illetően - jegyezte meg a szóvivő, hozzátéve, hogy Törökországgal közvetlen telefonvonalat hoztak létre az incidensek elkerülése céljából, és Izrael légierejével is hasonló módon működnek együtt.

Oroszország szeptember 30-án indított légicsapásokat Damaszkusz kérésére a polgárháború sújtotta országban, a szíriai kormányerőkkel együttműködve. Nyugati országok azonban aggodalmuknak adtak hangot, amiért az orosz gépek nemcsak az Iszlám Állam (IÁ) nevű dzsihadista szervezet állásait, hanem más lázadócsoportokat is támadtak az ország nyugati részén, köztük mérsékeltként számon tartott erőket is.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.06. hétfő, 18:00
Salát Gergely
a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Az Európai Bizottság meglépi azt Lengyelországgal, amit Magyarország is szeretne

Az Európai Bizottság meglépi azt Lengyelországgal, amit Magyarország is szeretne

Az Európai Bizottság hétfőn elindítja azt a folyamatot, amelynek célja, hogy hivatalosan is lezárja a Lengyelországgal a jogállamiság hiányosságokról szóló évek óta tartó vitát – közölte három, a tervet ismerő személy a Financial Times-szal. A tavalyi választásokat követően a Donald Tusk vezette EU-párti lengyel kormány februárban tervet terjesztett elő az igazságszolgáltatás függetlenségének helyreállítására, amelyet még a Jog és Igazságosság Párt által vezetett párt terjesztett elő.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×