A tervezet újabb szankciókkal sújtotta volna a szíriai kormányzatot, ha nem hagy fel nehézfegyverek bevetésével a felkelők ellen, és nem vonja ki katonáit a városokból. Ezenkívül szerepelt benne az ENSZ megfigyelő missziójának 45 napos meghosszabbítása is.
Ez volt a két ország harmadik vétója Szíria ügyében 2001 októbere és 2012 februárja után. A BT-ben a 15 tagból 11 támogatta a tervezetet, kettő (Pakisztán és a Dél-afrikai Köztársaság) tartózkodott.
A tervezetben Kofi Annan hatpontos válságtervét az ENSZ Alapokmánya hetedik fejezetére való hivatkozással támogatták volna meg. Ez a fejezet különféle intézkedések meghozatalára hatalmazza fel a testületet, egészen a katonai intervencióig. A tervezet vitája során a nyugati hatalmak azt állították, hogy csak szankciókról beszélnek, nem intervencióról. Moszkva azonban teljesen világosan értésre adta már előzőleg, hogy nem fogad el semmiféle utalást a szövegben a 7. fejezetre.
Oroszország is készített egy tervezetet a tűzszüneti megfigyelő misszió mandátumának 90 napos meghosszabbításáról, szankciók kilátásba helyezése nélkül. A tervezetet csütörtökön visszavonták, mert Vitalij Csurkin orosz ENSZ-nagykövet tájékoztatása szerint "a nyugati országok nem voltak hajlandók egyeztetni" a szövegéről.
A megfigyelők megbízatása szombat reggel GMT 4.00 órakor jár le, azaz még maradt egy kis idő meghosszabbítására egy újabb szavazáson.