eur:
389.49
usd:
361.89
bux:
68002.24
2024. május 4. szombat Flórián, Mónika

Teljes az ENSZ Emberi Jogi Tanácsa

New Yorkban megválasztotta az ENSZ Közgyűlése a világszervezet új Emberi Jogi Tanácsának 47 tagját. Magyarország - amely az első forduló után betöltetlenül maradt hat helyért versenghetett - nem került be a testületbe.

Kelet-Európából Lengyelország, Csehország, Románia, Oroszország és Ukrajna került be a testületbe, a nyugat-európai csoport számára fenntartott helyeket Németország, Finnország, Franciaország, Hollandia, Nagy-Britannia, Svájc és az ebbe a csoportba sorolt Kanada kapta.

Bekerült a tanácsba 13 afrikai, 8 latin-amerikai és 13 ázsiai ország. Az ENSZ 191 tagállamának képviselői minden pályázóról közvetlen, titkos szavazással határoznak.

Az ENSZ Emberi Jogi Tanácsa a sokat bírált Emberi Jogi Bizottságot váltja fel. A testületet egyebek mellett azért kritizálták, mert abban számos olyan ország is helyet kapott, ahol súlyosan megsértik az emberi jogokat.

Az Emberi Jogi Tanács június 19-én tartja első ülését.

Címlapról ajánljuk
Cservák Csaba: a júniusi választás anyagilag is fontos lehet a pártoknak

Cservák Csaba: a júniusi választás anyagilag is fontos lehet a pártoknak

Anyagi szempontból is fontos az ellenzéki pártoknak, hogy jól szerepeljenek az idei európai parlamenti és önkormányzati választáson, mert azzal növelik az esélyüket arra, hogy 2026-ban, az országgyűlési választáson egy százaléknál jobb eredményt érjenek el, és állami támogatásban részesüljenek. Az InfoRádióban Cservák Csaba alkotmányjogász professzor beszélt arról, hogy az állam mikor és miért támogatja a választáson elinduló pártokat.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.06. hétfő, 18:00
Salát Gergely
a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Alapjaiban változhatnak meg a közbeszerzések, új reform került az asztalra

Alapjaiban változhatnak meg a közbeszerzések, új reform került az asztalra

A körforgásos gazdaság, a közbeszerzési gyakorlatok javításának, valamint a köz- és magánberuházások hatékony és eredményes felhasználását biztosító adminisztratív kapacitások növelésének szükségességek. Új, EU-szintű összehangolás szükséges ezen területeken, hogy az államszövetség GDP-jének közel 15 százalékát kitevő kifizetések jobban hasznosuljanak, például egy fenntarthatósági kritérium beiktatásával – derül ki Enrico Letta, a Jacques Delors Intézet elnökének átfogó, az Európai Unió egységes piacának reformjára tett javaslatából.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×