eur:
392.83
usd:
366.53
bux:
66129.26
2024. április 25. csütörtök Márk
Csicsely Stefánia, a Szegedi Tudományegyetem koronavírustesztet végző orvostanhallgatója mintát cseppent az antigén gyorsteszt paneljére a békéscsabai Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában 2020. december 2-án. Folytatódik az egészségügyi, a szociális, a bölcsődei, az óvodai dolgozók és a pedagógusok gyorstesztelése, amelyben az orvosi, egészségügyi képzésben részt vevők is segítenek kéthetes, fizetett gyakorlat részeként.
Nyitókép: MTI/Rosta Tibor

Minimálbéremelés: vannak más eszközök is a járulékcsökkentés mellett

Erről beszélt az InfoRádiónak a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének főtitkára. Perlusz László arra reagált, hogy Orbán Viktor kormányfő nemrég bejelentette: nincs mozgástér a tb-járulék csökkentésére.

Rövidesen összehívják a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumát, amin a munkaadók, munkavállalók és a gazdasági kormányzat vesz részt. Itt a három oldal hozzáteszi azt a lehetőségét, amivel hozzájárulhat a bérek emelkedéséhez.

"Ha a szociális hozzájárulási adó csökkenése nem jöhet szóba, akkor vannak más lehetőségek arra, hogy a legkisebb bértételek reálértékét megtartsuk" – mondta az InfoRádiónak Perlusz László, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének elnöke reagálva Orbán Viktor pár nappal ezelőtti bejelentésére.

Perlusz László szerint több tervet kell készíteni erre, és bízik abban, hogy december folyamán még születik megállapodás. Ha nem csökkentik a szociális hozzáárulási adót, akkor a keresetek vásárlóértéke több szempont alapján változhat.

A szövetség elnöke azt javasolja, hogy meg kell nézni, mely vállalkozói szektorokat vagy csoportokat érint legnehezebb költségoldalról a béremelés. Így például el lehetne érni a hazai kis- és középvállalkozóknál tehercsökkentéseket.

Azzal is számolnak, hogy két lépcsőben emeljék a legkisebb bértételeket, ami elkerülhetővé teszi azt a költségsokkot, amit újra át kellene élnie a vállalkozásoknak.

Itt arra gondol elsősorban, hogy ősszel és télen elején az energiaszámlák óriási költségsokkot jelentettek a vállalkozásoknak. A következő ilyen sokk lenne egy 15 százalékos béremelés egyik hónapról a másikra. Megjegyezte: a sokkhatás veszélyeztetné a munkahelyek fenntartását. "A munkaadók és a kormányzat is ehhez járuljon hozzá" – tette hozzá Perlusz László, a VOSZ főtitkára.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Okok, amelyek a magasba emelték, aztán a földhöz csapták Szoboszlai Dominik Liverpoolját

Okok, amelyek a magasba emelték, aztán a földhöz csapták Szoboszlai Dominik Liverpoolját

A Liverpool – különösen fájó ez a Vörösök híveinek – éppen a városi rivális Everton elleni vereséggel, szerdán szinte minden esélyét elveszítette a győzelemre az Arsenallal és a Manchester Cityvel vívott hármas harcban. Az Ágyúsok előnye három pont négy fordulóval a zárás előtt, ami a jobb gólkülönbség miatt valójában négy. A City két mérkőzéssel kevesebbet játszott náluk, de a vesztett pontokat tekintve az előnye öt pont Szoboszlai Dominik csapatával szemben.

Döntött a kormány: három kérdésben is módosítják az alaptörvényt

Megszűnik az igazságügyi miniszteri ellenjegyzés a kegyelmi ügyekben, viszont kiskorúkat érintő ügyekben nem lehet majd kegyelmet adni – jelentette be a Kormányinfón Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter. Két további kérdésben is módosul az alaptörvény. Május 8-én Budapestre látogat a kínai elnök.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.25. csütörtök, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Ha Ukrajna élni akar, harcolnia kell – De mire lesz elég az amerikai segélycsomag?

Ha Ukrajna élni akar, harcolnia kell – De mire lesz elég az amerikai segélycsomag?

Több hónap huzavona után az Egyesült Államok törvényhozása megszavazta, Joe Biden elnök pedig mára virradóra aláírta azt a törvényt, amely az eddigi legnagyobb, összesen 61 milliárd dolláros katonai segélycsomagot biztosítja Ukrajna számára. A támogatás mérete példa nélküli, az viszont nagy kérdés, hogy mire lesz elég. Képesek lehetnek-e az ukránok visszafoglalni az oroszok által megszállt területeket, vagy csupán a védelmi képességeik lesznek erősebbek? Kell-e tartani eszkalációtól az új fegyverek miatt, és mi lehet Oroszország jelenlegi, valós célja a háborúban? Továbbá milyen keretben érdemes értelmezni az eseményeket, tényleg a Nyugat sorsa dőlhet el Kelet-Ukrajnában vagy csupán szláv belharcról van szó? Egyebek mellett ezekről a témákról kérdeztük Kaiser Ferencet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Nemzetközi Biztonsági Tanulmányok Tanszékének docensét az Ukrajnának megszavazott amerikai katonai segély apropóján.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×