eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar
Magasfeszültségű távvezetékek a naplementében Debrecen közelében 2017. április 24-én. A Mavir Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító tájékoztatása szerint a magyarországi bruttó villamosenergia-fogyasztás 3 százalékkal volt magasabb az idén az első negyedévben, mint tavaly ugyanebben az időszakban. A növekedés a tartósan hideg időjárásnak tulajdonítható.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Megveszi az MVM az E.ON áramszolgáltatóját - "történelmi lépés"

Ezzel Országos egyetemes villamosenergia-szolgáltatóvá válik az MVM csoport.

Megveszi az MVM Zrt. az E.ON Áramszolgáltató Kft.-t, a tranzakció zárása után az MVM csoport nyújtja a teljes hazai egyetemes szolgáltatást a földgáz- és a villamos energia területén valamennyi lakossági ügyfélnek - közölte az E.ON Hungária csoport és az MVM csoport csütörtöki közös közleményében. A tranzakció zárását a szükséges engedélyek megszerzését és hasonló tranzakciókban szokásos zárási feltételek teljesítését követően 2022 tavaszára tervezik a felek.

A tájékoztatás szerint a tranzakció a Dunántúlon, illetve a Tiszántúlon csaknem 2,5 millió ügyfelet érint, akik jelenleg egyetemes szolgáltatásként vásárolják a villamos energiát az E.ON Áramszolgáltató Kft.-től. Az érintett ügyfeleknek egyelőre semmilyen teendője nincs, a megszokott módon intézhetik ügyeiket, a változásokról pedig folyamatos tájékoztatást kapnak.

Az értékesítés nem érinti az E.ON Hungária csoporttal versenypiaci szerződésben álló ügyfeleket, számukra a vállalatcsoport a jövőben is változatlanul biztosítja a villamosenergia-szolgáltatást.

Az MVM csoport elnök-vezérigazgatója a közleményben kiemelte: a tranzakció eredményeként az MVM Csoport végzi a teljes egyetemes földgáz- és villamosenergia-szolgáltatást Magyarországon.

"A történelminek is mondható portfólió-bővülésnek köszönhetően az MVM már közel 10 millió lakossági és üzleti ügyfélnek szolgáltat energiát országszerte és a határainkon túl"

- fogalmazott Czepek Gábor.

Az E.ON Hungária csoport több mint két évtizede van jelen Magyarországon. A vállalat a jövőben is azért dolgozik, hogy több millió ügyfele számára biztosítsa a megbízható villamos- és gázhálózati szolgáltatást, kiszolgálja versenypiaci ügyfeleit, és fenntartható energetikai szolgáltatásaival partnerük legyen a most zajló energiaátmenetben - hangsúlyozta Kiss Attila, az E.ON Hungária csoport elnök-vezérigazgatója.

A közlemény szerint az E.ON Áramszolgáltató Kft. értékesítése illeszkedik a nemzetközi E.ON csoport és az E.ON Hungária csoport növekedési stratégiájába.

A következő másfél évben a két vállalat megosztja egymás között a szolgáltatás technikai feltételeinek biztosítását annak érdekében, hogy az átállás jól szervezett módon, gördülékenyen történjen.

Az MVM az E.ON Hungária 25 százalákos tulajdonosa, a mostani megállapodás támogatja a vállalatcsoportok hosszú távú stratégiáját és hozzájárul portfólióik optimalizálásához - áll a közleményben.

Címlapról ajánljuk
Dohányosokat kérdeztek, érdekes dologok derültek ki

Dohányosokat kérdeztek, érdekes dologok derültek ki

A leszokási hajlandóságot nagyban befolyásolja, hogy mennyire érezzük távolinak a dohányzás negatív, illetve a leszokás pozitív következményeit – derül ki az ELTE PPK kutatóinak 1500 dohányost bevonó vizsgálatából.

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×