eur:
409.32
usd:
374.42
bux:
74343.85
2024. november 5. kedd Imre
Nyitókép: Pixabay

Tizenhat hónap munkát találni? A tapasztalat mást mutat

A szakértő szerint a munkakeresők többsége napok alatt talál új állást, sokan 30-40 százalékkal magasabb fizetésért váltanak.

Átlagosan 16 hónapba telik munkát találni Magyarországon, írta meg az Infostart is a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ) decemberi adataira hivatkozva, a 444.hu nyomán. Fehér Tamás, a Manpower Group magyarországi ügyvezetője érdeklődésünkre viszont azt mondta, hogy tapasztalataik szerint a piac pont azt mutatja, hogy nagyon rövid lett az újraelhelyezkedési idő.

„Először is azt kell tudnunk, hogy az NFSZ a regisztrált álláskeresők számából számítja ki ezt a újraelhelyezkedési időt, ez a statisztika éppen ezért szerintem egy kicsit megvezető a munkaerő-piaci állapotokhoz képest” – mondta Fehér Tamás.

A szakértő kiemelte, hogy alacsony (3,7 százalékos a novemberi KSH-adat szerint) a munkanélküliség, így alacsony a regisztrált munkakeresők száma is.

„A mi tapasztalatunk, akik ugye munkaerő-közvetítéssel, -kölcsönzéssel foglalkozunk, az, hogy azok a jelöltek, akik ténylegesen keresnek állást és rendelkeznek valamilyen szakmával, vagy akár tapasztalattal szakma nélkül is, azok inkább napok alatt helyezkednek el, és több ajánlat közül válogathatnak. Borzasztó gyorsan elhelyezkednek,

az állásváltás kockázata szinte nulla abból a szempontból, hogy nem talál másikat, ha eljön az előző helyéről”

– fejtette ki Fehér Tamás.

Akik regisztráltak munkanélküliként, azok többségét valószínűleg erős nehezítő tényező hátráltatja, például alacsony a képzettségük vagy olyan helyen élnek, ahol nehéz munkát találni. Vagyis

a piac épp az ellenkezőjét mutatja a statisztikának

– summázott.

„Negyedévente mérjük azt országos szinten, illetve a világon mindenhol, hogy a vállalkozások milyen mértékben szeretnék a következő negyedévre viszonyítva növelni az állományukat.

A 2022 első negyedévére vonatkozó hazai mérés 15 éves rekord, ami azt mutatja, hogy gyakorlatilag mindenki valamilyen munkaerőhiány-problémával küzd.

A vállalkozások 39 százaléka növekedést tervez. A mi tapasztalatunk az, hogy gyakorlatilag recepciós vagy betanított operátor munkától kezdve a legmagasabb cyber security mérnökig mindenhol kereslet van. Ma már nem 5-10, hanem nem ritkán 30-40 százalékkal magasabb fizetésért váltanak munkát az emberek” – mondta Fehér Tamás.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Elemző: a forint árfolyamát is érzékenyen érinti az amerikai elnökválasztás eredménye

Elemző: a forint árfolyamát is érzékenyen érinti az amerikai elnökválasztás eredménye

Az elnökválasztás után – a pénzpiaci elemzői vélemények szerint – a mostaninál magasabb inflációs környezet jöhet az Egyesült Államokban, ami lecsapódhat a devizapiacokon is. Főleg, ha az amerikai elnökválasztás után elindul egy erőteljes kereskedelmi háború a világban – mondta az InfoRádióban Nagy Viktor, a Portfolio vezető elemzője.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.06. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Amerika Kutatóintézetének tudományos munkatársa
Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, de egyre több a probléma

Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, de egyre több a probléma

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A küzdelem rendkívül szorosnak ígérkezik: a billegő államokban és az országos pollokban is fej-fej mellett vannak a jelöltek. Az első, Dixville Notchból érkező eredmény döntetlen is lett. Ideális esetben holnap reggelre lehet már látni, ki lesz a következő elnök, de nem teljesen kizárható, hogy ismét kell néhány napot várnunk. Közben a választás folyamatát vihar, áradás, technikai problémák és bombafenyegetések hátráltatják. A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×