eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar
A Telenor logója a Telenor Magyarország Zrt. törökbálinti székházában lévő üzletben 2012. augusztus 1-jén.
Nyitókép: MTI Fotó: Mohai Balázs

Kiderült, mennyiért vette meg a magyar Telenor negyedét az állam

Az Antenna Hungária (AH) éves beszámolójában szerepel az összeg.

A magyar Telenort birtokló cég 25 százalékos részvénypakettjének 2019 őszi, akkor ismeretlen összegű megvásárlásának híre kétéves piaci pletykálkodásnak tett pontot a végére.

Most kiderült az is, hogy 101,16 milliárd forintot fizetett az Antenna Hungárián keresztül a magyar állam a PPF Csoportnak a cseh befektető tulajdonában lévő Telenor Magyarország negyed üzletrészéért. A tranzakciót részben tőkeemelésből, részben hitelből finanszírozta a vállalat - írta meg a G7. A magyar állam tőkesoron 55 milliárd forintot tett be az Antenna Hungáriába, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő pedig közel 46 milliárd forint éven belül lejáró hitellel támogatta meg az ügyletet.

A norvég Telenor 2018 elején vált meg a magyar mellett a bolgár, a szerb és a montenegrói leányvállalatától, a régiós érdekeltséget egyben vette meg összesen 2,8 milliárd euróért a leggazdagabb cseh üzletember Petr Kellner. A 75 százalékos pakettet a tavalyi magyar tranzakció után megtartotta a cseh többségi tulajdonos.

Címlapról ajánljuk
Kempf Zoltán egy időre háttérbe szorítja az influenszerkedést, és megcélozza az olimpiát

Kempf Zoltán egy időre háttérbe szorítja az influenszerkedést, és megcélozza az olimpiát

A világbajnok BMX freestyle-os néhány évre abbahagyta a versenyzést, de amikor a sportága bekerült az olimpiai programba, hamar visszatért. A népszerű influenszer az InfoRádióban elmondta: a BMX freestyle-ban nem lehet előre jósolni vagy esélyeket latolgatni, sok tényezőtől, körülménytől függ, hogy sikerül egy-egy verseny, de a kvótaszerzés lesz a célja a júniusi, budapesti olimpiai selejtezőn.

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×