A Fed egykori nagyhatalmú elnöke azt mondta, ilyen mértékű válságot egész karrierje során nem látott, és a krízis további hatással lesz az ingatlanpiacra.
"Mindenekelőtt ismerjük be, hogy ilyen minden 50 évben, valószínűleg évszázadonként egyszer fordul elő" - mondta az ABC televíziónak, hozzátéve: "Kétség sem fér hozzá, hogy ez a folyamat kezd felülmúlni mindent, amit láttam, és még nincs megoldás, még folytatódik".
Alan Greenspan szerint ez a mély pénzügyi válság bizonyosan egy sor olyan eseményt fog kiváltani az egész világban, amely stabilizálja majd a rendszert. Már kevesebb, mint 50 százalék esélyt lát arra, hogy az Egyesült Államok elkerülheti a recessziót.
A volt Fed-elnök azt jósolta, hogy a válság több nagy pénzintézet csődjéhez fog vezetni. Szerinte ez önmagában még nem gond, minden attól függ, hogyan kezelik a helyzetet, miképpen irányítják a bankok felszámolását. "Valójában nem kell minden egyes intézetet megvédeni" - vélekedett.
Közben tíz nagy nemzetközi pénzintézet megállapodott abban, hogy létrehoznak egy 70 milliárd dolláros alapot, amelyet likviditási nehézségek esetén vehetnek igénybe. A globális pénzügyi csoport és befektetési bankok, köztük a J.P. Morgan Chase and Co., valamint a Goldman Sachs Group Inc., közölte, hogy fejenként 7 milliárd dollárral szállnak be a közös alapba.
A projektben részt vevő pénzintézetek likviditási nehézség esetén készpénzt kaphatnak az alapból, maximum az abban tárolt pénzösszeg egyharmadát. A hitelprogram tovább bővülhet más pénzintézetek csatlakozásával.
Ilyen nincs, ez már az ötödik súlyos baleset az M5-ösön