eur:
412.88
usd:
391.36
bux:
0
2024. november 28. csütörtök Stefánia

Bevezetik a londoni tőzsdére a félelmetes óriáscéget

A londoni tőzsdei bevezetésre készülő Rosznyefty orosz olajcég jóval kevesebb részvényt tervez piacra dobni, mint korábban. Eredetileg az orosz olajóriás 49 százalékát kínálták volna fel a külföldi befektetőknek, de tervek szerint most csak 25 százalékra lehet majd licitálni.

A Rosznyefty londoni tőzsdei bevezetését élesen bírálták angol pénzügyi körök, mivel aggasztónak tartják vezetési kultúráját.

Az állami tulajdonú cégből a Kreml - a magas olajáraknak köszönhetően - csak akkora tulajdoni hányadot akar eladni, amennyiből pénzelheti egy másik energetikai cégben, a Gazpromban szerzett kontroll pakettjét.

Etikai kérdések

Az energetikai befektetések népszerűsége egyre több orosz céget vonz a londoni tőzsdére. Sokak szerint ugyanakkor komoly erkölcsi kérdéseket vet fel a nagy orosz cégek megjelenése.

A londoni tőzsde vezetője, Clara Furse személyesen Vlagyimir Putyin orosz elnöknek írt levelet, amiért Oroszország gyakorlatilag nemkívánatos személynek minősítette a legnagyobb külföldi befektetéseket jegyző üzletembert.

Távoltartják az egyik nagyhangú befektetőt

William Browder, a 4 milliárd dolláros oroszországi befektetésekkel rendelkező csoport, a Hermitage Capital Management vezetője tavaly november óta nem léphet orosz területre, miután több cégnél is szabályos megszégyenítő kampányt folytatott a közép-menedzserek ellen. Bírálatának legutóbbi célpontja éppen a Gazprom felső vezetése volt.

Soros György nemzetközi befektető szintén óvott a Rosznyefty tőzsdei bevezetésétől.

Vlagyimir Putyin a múlt héten ugyanakkor jelezte: igazságtalannak tartja, hogy akadályozni próbálják az orosz cégek külföldi befektetéseit.

A Rosznyeftyet a tervek szerint a nyár közepén vezetik be a londoni tőzsdén.

Címlapról ajánljuk
Kórházi adósságok: nincs fedezetük az intézményeknek, sorra dőlnek be a beszállítók is

Kórházi adósságok: nincs fedezetük az intézményeknek, sorra dőlnek be a beszállítók is

Az Orvostechnikai Szövetség tájékoztatása szerint október végén 120 milliárd forint volt az egészségügyi intézményrendszer lejárt tartozásállománya, miközben idén már volt egy több mint 100 milliárdos adósságrendezés. Az Orvostechnikai Szövetség főtitkára az InfoRádióban elmondta: a kórházak a következő hetekben 40 milliárd forintos állami támogatást kapnak, ezzel azonban a fennálló adósságnak csak a kevesebb mint egyharmadára lesz fedezet.

Szájer József: a gondolataimat mostantól elmondom, de nem térek vissza a hivatásos politizáláshoz

A politika egy bizalmi műfaj, és ezt a bizalmat én eljátszottam, viszont gondolkodóként talán tudok olyanokat mondani még, ami figyelemre méltó, és ami esetleg érdekes lehet – mondta Szájer József, a Szabad Európa Intézet igazgatója, a Fidesz korábbi európai parlamenti képviselője. Az InfoRádió Aréna című műsorában kifejtette, hogy miként reformálná meg az Európai Uniót és arról is beszélt, milyen változást hozhat Donald Trump elnöksége.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.28. csütörtök, 18:00
Demeter Szilárd
a Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központ elnöke
Brüsszel követeléslistát kapott a vállalatoktól, összeomlástól tartanak

Brüsszel követeléslistát kapott a vállalatoktól, összeomlástól tartanak

Az európai üzleti vezetők gazdasági kilátásokba vetett bizalma jelentősen visszaesett az év második felében, derült ki az Európai Ipar Kerekasztal (ERT) friss felméréséből. A visszaesés hátterében a globális kereskedelmi feszültségek állnak, amelyek tovább ronthatják az EU már amúgy is gyenge gazdasági helyzetét. Az európai vállalatvezetők nyitott és jól működő piacokat szeretnének, mind az EU-n belül, mind globálisan. Maria Demertzis, a Conference Board Europe vezető elemzője szerint ez az üzleti szektor egyik legfontosabb elvárása: Mario Draghi reformtervének megvalósítását követelik Brüsszeltől.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×