eur:
393
usd:
367.37
bux:
0
2024. április 24. szerda György

Gazdasági nyomás a poltikára

Bármilyen kormány alakuljon is a választások után, úgy tűnik, hogy a gazdaságban elkerülhetetlen változásokat nem az Európai Unió, hanem az itthoni gazdasági szereplők fogják kikényszeríteni.

A gazdasági érdekképviselet meghatározó szereplői egyre hangosabban követelik, hogy a politika tekintse őket egyenrangú partnernek a hosszú távú célok meghatározásában és azok végrehajtásában.

 

A választás utáni hétfőn - lapértesülések szerint - tárgyalni akarnak az ellenzékkel és a kormánnyal is a szükséges reformokról.

Az InfoRádió úgy tudja, hogy a gazdasági érdekképviseletek célja kettős: egyfelől szeretnének politikai konszenzust kicsikarni a kétharmados parlamenti többséget igénylő stratégiai kérdésekben, illetve felvázolni egy olyan hosszú távú gazdaságpolitikát, amelyet a kormánypártok és az ellenzék egyaránt elfogad.

A tárgyaláson részt venne a Vállalkozók Országos Szövetsége, a Gyáriparosok Szövetsége, a Magyar Kereskedelmi- és Iparkamara, a Joint Venture szövetség, valamint az amerikai, a német, a kanadai és az olasz kereskedelmi kamara.

Az érdekképviseleti vezetők között olyan nevek vannak, mint Demján Sándor, Széles Gábor és Mosonyi György, akik eddig sem rejtették véka alá a politika teljesítményéről alkotott véleményüket.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Már a választók egyharmada sem szavazna a német koalícióra

Már a választók egyharmada sem szavazna a német koalícióra

Eddig sem szárnyalt a német koalíció az elmúlt egy évben végzett felmérések szerint, de most tovább csökkent a kormánypártok támogatottsága. A romló gazdasági helyzet és az ezzel kapcsolatos heves koalíciós viták szinte napról napra ássák alá a kormány népszerűségét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.24. szerda, 18:00
Isépy Tamás a Századvég makrogazdasági üzletág vezetője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. április 24. 08:31
2024. április 24. 07:13
×
×
×
×