eur:
389.62
usd:
361.99
bux:
68002.24
2024. május 6. hétfő Frida, Ivett

Keményen büntetik a meztelenkedést

Súlyos büntetés fenyegeti az ABC amerikai televíziós csatornát, amiért a NYPD Blue című krimisorozatban egy meztelen női testet mutattak. A csatorna büntetése elérheti az 1,4 millió dollárt (246 millió forintot).

Bár a sorozat inkriminált része még 2003-ban került a képernyőre, az amerikai ORTT csak most bünteti meg a csatornát. Az indoklás szerint ugyanis az ABC "több alkalommal, közeli képen mutatott egy női hátsót, s ezzel megsértette a szabályokat.

Az ABC ezzel nem ért egyet; a csatorna érvelése szerint ugyanis a popsi nem minősül nemi szervnek - vagyis nem tilos mutogatni.

A büntetés egyébként mind az 52 ABC-állomást érinti, amely vetítette a népszerű rendőrségi sorozatot. A NYPD Blue 1993 és 2005 között futott. Az ominózus epizódban egy zuhanyozni készülő pucér nőt mutattak hátulról. Egyszer ráadásul egy női kebel is kivillant az egyik epizódban, tovább tetézve a csatorna bűnét.

Rekordbírság a Nyomtalanulnak

Az ABC azzal védekezik, hogy a sorozat korhatárral ment, és közismerten igen hűen adta vissza a New York-i rendőrök életét. A csatorna egyébként fellebbezik is a büntetés ellen, amely a második legnagyobb összegű bírság, amelyet kiszabtak.

A legnagyobb összegű bírságot 2006-ban vetették ki a CBS-re a Nyomtalanul című sorozat egyik epizódja miatt. A csatornát 3,6 millió dollárra büntették, ám végül addig alkudoztak, míg csak háromszáz ezret kellett kifizetniük.

A Szövetségi Kommunikációs Bizottság (FCC) az utóbbi időben egyre élesedő harcot folytat a tévécsatornákkal erkölcsi kérdésekben - és gyakran büntet. Janet Jackson ruha alól kibuggyanó kebléért a 2004-es Super Bowl közvetítésen 550 ezer dollárra büntette meg a CBS-t, amely hosszú ideig csatázott a bíróságon a bírság mérsékléséért.

Címlapról ajánljuk
Útlevélgyűjtésbe kezdtek az amerikai milliomosok – meg is van az okuk rá

Útlevélgyűjtésbe kezdtek az amerikai milliomosok – meg is van az okuk rá

A pénzes amerikai családok egyre gyakrabban folyamodnak második állampolgárságért vagy állandó lakhatási engedélyért külföldön. Az igazán tehetősek valóságos „útlevél-portfóliókat” gyűjtenek – egy ügyvédi iroda szerint minderre a potenciális kockázatok késztetik őket. De melyek ezek?
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.06. hétfő, 18:00
Salát Gergely
a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×