eur:
389.75
usd:
362.06
bux:
68002.24
2024. május 6. hétfő Frida, Ivett

Isten veled nádiposzáta?

Európában a költöző madarak állománya 50 százalékkal csökkent az elmúlt években. Az intenzív uniós gazdálkodás miatt a madarak kevés táplálékot találnak. Halmos Gergő, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület igazgatója szerint a folyamat megállításához nemzetközi összefogásra van szükség.

Az Európai Unióban elvárt intenzív gazdálkodás, a növényvédő szerek használata, amely kipusztítja a madarakat vagy az élőhelyek csökkenése, egyaránt a madarak pusztulásához vezet.

Manapság egyre kevesebb fehérgólyát, partifecskét, füstifecskét vagy foltos nádiposzátát látunk - mondta az InfoRádióban Halmos Gergő.

Ezért azonban nem kizárólag Magyarország vagy az Európai Unió államai okolhatók. A hosszan vonuló madarakra éppúgy hatással van az afrikai szárazság, mint az itteni vegyszerezés.

Az egyesülte igazgatója szerint a madarak megóvásáért egy nemzetközi összefogásra lenne szükség, amelynek célja a természetközeli állapot megőrzése.

Hanganyag: Hegedûs Zsuzsa

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Útlevélgyűjtésbe kezdtek az amerikai milliomosok – meg is van az okuk rá

Útlevélgyűjtésbe kezdtek az amerikai milliomosok – meg is van az okuk rá

A pénzes amerikai családok egyre gyakrabban folyamodnak második állampolgárságért vagy állandó lakhatási engedélyért külföldön. Az igazán tehetősek valóságos „útlevél-portfóliókat” gyűjtenek – egy ügyvédi iroda szerint minderre a potenciális kockázatok késztetik őket. De melyek ezek?
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.06. hétfő, 18:00
Salát Gergely
a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Nagyon fontos területet veszíthetnek az ukránok, kiszivárgott Trump súlyos terve - Ukrajnai háborús híreink vasárnap

Nagyon fontos területet veszíthetnek az ukránok, kiszivárgott Trump súlyos terve - Ukrajnai háborús híreink vasárnap

Szombaton kiderült, hogy Donald Trump újbóli megválasztása esetén a NATO-tagállamokat arra kényszerítené, hogy védelmi kiadásaikat a GDP 3 százalékára emeljék, reagálva ezzel az Oroszország és Kína jelentette fenyegetésekre, miközben az Ukrajnának nyújtott támogatást nem számítaná bele ebbe a keretbe. Eközben a G7 országok vezetői tárgyalásokat folytatnak egy olyan javaslatról, amelynek értelmében Ukrajnának 50 milliárd dollár értékű segélyt nyújtanak, amit az Európában befagyasztott orosz vagyonból származó nyereségből finanszíroznának. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×