A varangyra Sharleen Milkins portáján talált rá: az állat egy lefolyócsőben rejtőzköfött.
"Csak egyet láttam, és meglehetősen biztos vagyok, hogy nemrég érkezett. Remélem, egyedül jött" - mondta a nő, aki szerint a kétéltű egy zöldség- vagy gyümölcsszállítmánnyal kerülhetett délre.
"Azt hittem, csak odafenn, Queenslandben élnek; nem kéne itt lenniük Melbourne-ben" - tette hozzá Sharleen Milkins.
A nő talán észre se vette volna a varangyot, ha az nem kezd mocorogni a csőben. Sharleen előtt tanácsot kért édesanyjától azzal kapcsolatban, hogyan kapja el az állatot, majd gumikesztyűt húzott, és egy vödörbe tette.
A nő aggódott, mert 18 hónapos kisfia érdeklődését is felkeltette a jövevény, amelynek bőre mérget termel. A kétéltűt végül az állatvédők vitték el.
Veszélyben az élővilág
Ausztráliában jó ideje nem kedvelik a varangyokat: a kétéltűek ellen, amelyeket Hawaiiról telepítettek az országba az 1930-as években, hosszú ideje harcolnak a környezetvédők.
A kétéltűektől azt várták, hogy elpusztítják a cukornádültetvényeket fenyegető bogarakat, a békákat azonban egyáltalán nem érdekelték az ízeltlábúak. Ellenben hihetetlenül gyorsan kezdtek szaporodni, mára a becslések szerint közel 200 millió van belőlük.
A kétéltűek nemhogy hasznosnak nem bizonyultak, de komoly fenyegetést jelentenek az ausztrál ősfaunára: mivel a varangyok a bogarakon kívül szinte bármi mást jóízűen elfogyasztanak, sok állatfaj élelem nélkül marad.
A nagyobb ragadozók is gyakran esnek áldozatul a varangyoknak: a krokodilok, dingók is belepusztulnak, ha felfalják a kétéltűeket, melyeknek bőre mérgeket választ ki védekezésül.