Infostart.hu
eur:
355.64
usd:
305.57
bux:
130916.32
2026. május 27. szerda Hella

Az országos rendőrfőkapitány pénzt ajánl a soroksári gyilkosság nyomravezetőjének

Ötmillió forint nyomravezetői díjat ajánlott fel Papp Károly országos rendőrfőkapitány a tavaly szeptemberi soroksári gyilkosság felderítése érdekében - olvasható a rendőrség honlapján.

A vasárnapi közlemény szerint a Szigetdűlő területén egy évvel ezelőtt elkövetett emberölési ügyben most vált időszerűvé a felajánlás. Az összeg annak fizethető ki, aki az elkövetővel kapcsolatos pontos adatokkal segíti az eljárást.

A rendőrség tájékoztatása szerint a bűncselekmény felderítése érdekében szükségesség vált több, a rendőrség előtt eddig ismeretlen ember kihallgatása. Példaként említik egy sötét színű autó vezetőjét; egy 35-40 év közötti fekete hajú nőt; valamint azokat, akik aznap este 8 óra körül a XXIII. kerületi Meddőhányó utcán egy kertészet előtt futottak el.

A 36 éves nőt tavaly szeptember 25-én találták holtan, az ORFK emberölés gyanúja miatt folytat eljárást ismeretlen tettes ellen.

Címlapról ajánljuk
Bendarzsevszkij Anton: komoly eszkaláció zajlik az orosz–ukrán háborúban

Bendarzsevszkij Anton: komoly eszkaláció zajlik az orosz–ukrán háborúban

Az orosz elnök megbízásából Szergej Lavrov külügyminiszter hivatalosan tájékoztatta amerikai hivatali partnerét, Marco Rubiót arról, hogy az orosz fegyveres erők rendszeres és folyamatos csapásokat indít az orosz-ukrán fegyveres erők által használt létesítmények és döntéshozatali központok ellen. Ez már a totális háború? Erről és az orosz atomfegyverek bevetésének esetleges lehetőségéről is beszélt Bendarzsevszkij Anton, a posztszovjet térség szakértője az InfoRádióban.

Rendszerváltás körvonalazódik a közoktatásban

A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg.
inforadio
ARÉNA
2026.05.27. szerda, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója
Új ország léphet be az ukrajnai háborúba, európai vezetőket fenyegetnek az oroszok - Híreink az ukrán frontról szerdán

Új ország léphet be az ukrajnai háborúba, európai vezetőket fenyegetnek az oroszok - Híreink az ukrán frontról szerdán

Komolyan tartanak az ukrán vezetők attól, hogy Belarusz belép az ukrajnai háborúba Oroszország oldalán, a drónerők már kijelölték a célpontokat az ország területén. Oroszország nemzetbiztonsági vezetőhelyettese, Dmitrij Medvegyev a Kijevben tartózkodó orosz diplomatákat fenyegeti. Az orosz haderő a Donbasz mellett északon, Szumi megyében is offenzívába kezdett. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború szerdai eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×