Az Agroinform.hu felmérése szerint tízből hat vásárló tervez nordmann fenyőt vásárolni, ami a legdrágább fenyőfaj.
A napokban kezdik tömegesen árusítani a fenyőfát utcai és piaci standjaikon az alkalmi fenyőárusok. Az idei fenyővásár időszakát nem csupán a két számjegyű áremelkedés, hanem a háztartások korábbinál bizonytalanabb anyagi helyzete is jellemzi, így felmerül a kérdés, hogy mindez hogyan tükröződik majd a vásárlási szokásokban.
Az Agroinform.hu felmérése szerint – dacára, hogy a kereskedők és szakmai szövetségek 10-15 százalékos áremelkedést jósoltak – a többség nem tervez változtatni: a válaszadók többsége, 52 százaléka azt jelezte, évente egyszeri kiadásról lévén szó idén is a szokásos fajtájú és méretű fenyőt fogja megvenni.
19 százaléknyian esetleg a tervezett méretben lépnek majd vissza. 17 százalék igyekszik olcsóbb beszerzési hely keresésével vagy ügyesebb alkuval kompenzálni az áremelkedést. Olcsóbb fajtára csupán 8 százaléknyian váltanának, és mindössze 4 százaléknyian fogják meggondolni, hogy eddigi szokásukkal szakítva idén vesznek-e egyáltalán fenyőfát.
Az ENSZ mellett már csak a Magyar Református Szeretetszolgálat működtet segítségpontokat az ukrán határ mentén. A záhonyi vasútállomásra naponta nagyjából 900 ukrán menekült érkezik, de a legtöbben Németországba vagy tovább mennek. Az MRSZ helyben meleg élelemmel, szállással is segít.
Szokásos év végi nemzetközi Kormányinfó-sajtótájékoztatóját tartotta december 21-én a miniszterelnök a Karmelita kolostorban, Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter társaságában. Értékelte a magyar uniós elnökséget és közölte, hogy 2025-re nagyszerű évet vár. Az újságírók kérdezték a földgázszállítási kihívásokról, a romániai választásokba való beavatkozás elkerülésének lehetőségéről, a hazai választási törvény esetleges további módosításáról, Magyar Péterről, az uniós pénzösszegek megszerzésének lehetőségéről, a közel-keleti helyzettel kapcsolatos erőfeszítéseiről, a budai Várban felújított Pénzügyminisztérium sorsáról, illetve a forint árfolyamáról is.
A vidéki szállodák esetében várhatóan 10% alatti szobaár-emelkedést bír majd el a piac jövőre, míg Budapesten e szint feletti áremelés is lehet elsősorban a külföldi turisták erős jelenléte miatt. Ha jövőre a forint gyengülése miatt megdrágulnak majd a külföldi utak, akkor reális lehet a hazai szállodák azon várakozása, hogy emiatt több magyar fog belföldön nyaralni.
Ha szereted a földrajzi kérdéseket és szívesen felfedeznéd a világ különböző tájait, az Északi-sarktól a déliig, töltsd ki a Pénzcentrum kvízét, és mutasd meg nekünk, mit tudsz!