eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Gazdaságtudományi Karának új, 200 fő befogadóképességű, digitalizált vizsgaközpontja az avatás napján, 2021. november 3-án.
Nyitókép: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Mohai Balázs

Az egyetemi online oktatás most úgy terjed, mint a vírus - körkép

Egymás után mondják le a nyílt napokat a járvány miatt az egyetemek, de van, ahol digitális oktatást is elrendeltek, a vizsgákat ugyancsak online tartják. A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája szerint a korlátozásokra elsősorban az oktatók fertőzöttsége miatt van szükség.

Sorra rendelik el az egyetemek a járványügyi szigorításokat. Már szinte minden a felsőoktatási intézményben kötelező maszkot viselni, de a nyílt napokat számos helyen mondják le vagy teszik át online térbe.

Bár

az ágazati ajánlás továbbra is jelenléti képzést javasol,

több intézményben már a hibrid oktatást is elrendelték.

A Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen, a Budapesti Metropolitan Egyetemen és az ELTE egyes karain online tartják meg az előadásokat, sőt a vizsgákat is.

Budai Marcell, a Önkormányzatok Országos Konferenciájának sajtófőnöke szerint a korlátozásokat jellemzően az oktatók fertőzöttsége miatt rendelik el.

"Mi úgy tudjuk, hogy a legtöbb helyen inkább az oktatói gárda az, amelynél a vírus jobban megjelent, és vannak olyan tanszékek, ahol akár akkora mértékben kiestek oktatók, hogy emiatt most célszerűnek látták átállni az online oktatásra."

Hankó Balázs, az Innovációs és Technológiai Minisztérium felsőoktatásért felelős helyettes államtitkára korábban az InfoRádió Aréna című műsorában azt mondta: magas a felsőoktatásban dolgozók átoltottsága.

"A hallgatók 85 százaléka oltott volt a múlt hónap végi adat szerint, ez magas arány. Együtt próbáljuk növelni ezt az adatot a HÖOK-kal. Az oktatóknál is közel 90 százalékos az átoltottság

a felsőoktatásban."

Ennek ellenére több egyetem kötelezővé tette a koronavírus elleni oltást dolgozóinak, így döntött a páldául a szegedi tudományegyetem, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, valamint a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem. Az egészségügyi karokon a hallgatóknak is fel kellett vennie a vakcinát.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×