Infostart.hu
eur:
351.72
usd:
306.65
bux:
137625.54
2026. június 21. vasárnap Alajos, Leila
Nyitókép: Pixabay

Hiába a nyelvvizsgakényszer, 55 ezerrel kevesebb a nyelvvizsgázó, mint a csúcsévben

2020-ban már csak nyelvvizsgával lehet bekerülni a felsőoktatásba, mégis szinte stagnál a sikeres középfokú vizsgák száma.

Hiába a fenyegetettség, hogy 2020 után már csak közpfokú nyelvvizsgával lehet bekerülni a hazai felsőoktatásba, elmaradt 2018-ban a várt nyelvvizsgázási rekord, csak négyezerrel lett több sikeres vizsgázás - tudósít az Eduline.hu oktatási szakportál. A négyezres többlet, vagyis a 120 ezres nyelvvizsgaszám ráadásul a portál szakértője szerint abból adódhatott, hogy

néhány, a nyelvvizsgát 2017-re tervezett próbálkozó a sikeres vizsga díjának visszafizetése reményében (20-30 ezer forint) 2018-ra halasztotta a vizsgáját.

A rekordot egyébként 2009-ben hozták össze a magyarok, akkor 175 ezren vizsgáztak, de még 2016-ban is többen voltak a tavalyi számnál, 134 520-an.

A 120 ezer közül egyébként csaknem 90 ezren angolból, valamivel több mint 22 ezren németből mentek.

A gimnazista korosztályból 54 ezren tettek tavaly nyelvvizsgát, ez 8 ezer fős többlet egy év alatt, de ebben is benne lehet a visszatérítés lehetőségének hatása. 20 és 24 év között már csökkenés van a nyelvvizsgázók számában.

Címlapról ajánljuk
Horváth Péter: enyhül a létszámhiány, a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak

Horváth Péter: enyhül a létszámhiány, a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak

A Nemzeti Pedagógus Kar napokban újraválasztott elnöke szerint a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak, és ez érződik a létszámhiány enyhülésében is. Horváth Péter erről az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt, és kifejtette azt is, hogy az alapbérek 20 százalékát differenciált bérekre fordítanák.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Tisza-kormány: Magyar Péter nagy bejelentést tett a közjogi méltóságokról és a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalról

Tisza-kormány: Magyar Péter nagy bejelentést tett a közjogi méltóságokról és a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalról

Magyar Péter miniszterelnök bejelentette, hogy a jövő héten mégsem terjeszti be a kormány a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalról szóló javaslatot (mert azt előbb társadalmi egyeztetésre bocsátják), a kormány terveit azonban megismeri a nyilvánosság. A Tisza-kormány vezetője azt is elmondta, hogy hétfőn jön a közjogi tisztségek sorsát rendező Alaptörvény-módosító javaslat is. Mindeközben folytatódnak a miniszterei egyeztetések, valamint a Sulyok Tamás köztársasági elnök sorsáról és a polgármesteri illetmények csökkentéséről szóló vita is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×