eur:
408.22
usd:
376.8
bux:
0
2024. november 2. szombat Achilles

Washington kemény bírálatot küldött a kormánynak

Az Egyesült Államok magyarországi nagykövetsége után a washingtoni külügyminisztérium bírálta a magyar civiltörvényt. A kormányszóvivő visszautasította a vádakat.

Az amerikai külügyminisztérium honlapján állásfoglalás jelent meg a múlt héten elfogadott civiltörvényről.

„Az Egyesült Államokat nyugtalanítja, hogy a magyar parlament olyan törvényt fogadott el, amely

igazságtalan módon terheli és célozza a magyar civil társadalmat,

amely a korrupció ellen harcol és védi a szabadságjogokat. Azzal, hogy a külföldről támogatott szervezeteket olyan színben tünteti fel, mint amelyek a magyar társadalom ellen cselekszenek, a törvény gyengíti a magyarok képességét arra, hogy szerveződjenek, aggályaikat legitim és demokratikus formában fogalmazzák meg. Ha a törvény hatályba lép, azzal

Magyarország újabb lépéssel távolodik el az Európai Unió és a NATO központi értékei melletti elkötelezettségtől”

- írták.

A jogszabály szerint a civil szervezeteknek regisztráltatniuk kell magukat, ha legalább 7,2 millió forintot kapnak külföldről. A törvény jövő kedden lép hatályba.

A kormányszóvivői iroda reagálásában azt írta: „az amerikai külügyminisztérium nyilatkozata újabb éles példája a kettős mércének, hiszen

Amerikában sokkal szigorúbb törvény van érvényben,

mint Magyarországon. Az USA-ban a Soros-szervezetek soha nem csinálhatnák azt, amit Európában.”

A közlemény szerint a „külföldről finanszírozott szervezetek átláthatóságáról szóló törvény kapcsán kezdettől zajlik a Soros-szervezetek hathatós közreműködésével egy hazug, dezinformációs kampány a nemzetközi médiában. Sajnálattal látjuk, hogy még az amerikai Külügyminisztériumot is sikerült megtéveszteni. Ha hiteles képpel rendelkeznének a már kihirdetett törvényről, akkor tudnák, hogy a magyar törvény éppen amerikai mintára – a Fara-törvény, azaz a külföldi ügynökök regisztrációjáról szóló törvény (Foreign Agents Registration Act) alapján – született, de jóval enyhébb annál.”

Címlapról ajánljuk
Friss felmérés mutatja, mit gondolnak a németek az amerikai elnökválasztás kimeneteléről

Friss felmérés mutatja, mit gondolnak a németek az amerikai elnökválasztás kimeneteléről

A Demokrata Párt elnökjelöltjének, Kamala Harrisnak drukkol a németek túlnyomó többsége, de valamelyest csökkent azoknak az aránya, akik tényleges győzelmében hisznek. Erről tanúskodik a ZDF közszolgálati televízió legfrissebb felmérése, immár kevesebb mint egy héttel az amerikai elnökválasztás előtt. Ami a magas rangú politikusokat illeti, ők ügyelnek arra, hogy a nyilvánosság előtt egyértelműen ne foglaljanak állást, a kormánykoalíció pártjai és az ellenzéki konzervatív CDU/CSU vezetőinek nyilatkozataiból ugyanakkor kitűnt, hogy Harris hívei.

Vérben, vasban küzdöttek a magyar szabadságért – katonaelődeinkről is emlékezzünk meg halottak napján!

Elhunyt őseink, rokonaink, ismerőseink mellett hősi halottainkról is emlékezzünk meg a hét végén – kéri a Honvédelmi Minisztérium. A tárca katonai identitásért felelős miniszteri biztosa az InfoRádióban elmondta: ez a gesztus erősíti a nemzeti összetartozást. Töll László hozzátette: az elmúlt évszázadokban a hazájuk szabadságáért harcoló magyar katonák bajtársai voltak a felmenőinknek, ezért megérdemlik, hogy lerójuk a tiszteletünket előttük a temetőkben vagy az emlékhelyeken. Beszélt a hadisírok gondozásáról és a kutatómunkáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.04. hétfő, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×