A Fővárosi Ítélőtábla felfüggesztő határozata nyomán sem hagyta abba az egykori SZOT-szálló átépítését a beruházó cég. A társaság arra hivatkozik, hogy az ítélet nem jogerős, mivel az ellen fellebbezést nyújtottak be.
Korompai Katalin az alapítvány főépítésze szerint azonban az építtető PRO-HILL Kft. fellebbezésének nincs köze az építési
engedély miatti perhez.
Hozzátette: a beruházó azért fellebbezett a Legfelsőbb Bíróságon, mert a Fővárosi Ítélőtábla nem adta meg számára a beavatkozási jogot az építési engedély miatti perbe.
Tíz éve üresen áll
A Budapest Világörökségéért Alapítvány azért támadta meg az egykori SZOT-Szálló építési engedélyét tavaly júniusban, mert álláspontjuk szerint az engedélyezési eljárás több ponton jogszabálysértő volt. A szervezet célja, hogy ne építsenek rá további emeleteket, a városképet amúgy is zavaró ingatlanra. A rózsadombi villanegyed fölé magasodó épület 1971-ben épült és
több mint 10 éve üresen áll.
A fővárosi bíróság tavaly, első fokon felfüggesztette a Közigazgatási Hivatal által kiadott építési engedélyt. A Fővárosi Ítélőtábla pedig valóban nem adta meg a beruházónak a beavatkozási jogot, aki emiatt fellebbezett a Legfelsőbb Bírósághoz.
A cég szerint a Fővárosi Bíróság hibázott
Gyarmati Zoltán, a PRO-HILL Kft. ügyvezetője szerint a Legfelsőbb Bíróság döntésétől függ az ítélőtábla legutóbbi határozatának jogerőssége. Hozzátette, az Ítélőtábla a Fővárosi Bíróság eljárási hibája miatt nem adta meg a beavatkozási jogot a társaságnak.
A Budapest Világörökségéért Alapítvány eközben az UNESCO-hoz fordult az ügyben.
Az ENSZ Nevelésügyi, Tudományos és Kulturális Szakosított Szervezete pedig januárban jelezte, hogy vizsgálja az ügyet. Legutóbb a budai alsó rakpart átépítésének fővárosi terveit kellett megváltoztatni a szervezet döntése nyomán.
Ezért állt le a Déli pályaudvar