A Közbeszerzések Tanácsának elnöke közölte: a törvény 1995. november 1-jei hatályba lépése óta fokozatosan emelkedett a közbeszerzések jelentősége, és az eljárások értéke tavaly már a GDP közel 6 százalékát tette ki.
Berényi Lajos a magyar gazdaság fejlesztése szempontjából kulcskérdésnek nevezte, hogy a tenderekbe mennyire tudnak bekapcsolódni a mikro-, kis- és közepes vállalkozások.
Berényi Lajos az InfoRádióban azt mondta: azért kellett módosítani a törvényt, hogy megfeleljen az Európai Unió új irányelveinek, ezenkívül hasznosították az eddigi tapasztalatokat. Reményeink szerint ezzel a rendszer rugalmasabb lesz – tette hozzá.
Új elem lesz a versenypárbeszéd, amely jelentősen kiszélesíti a tárgyalásos eljárás szerepét. Emellett megteremtik az elektronikus közbeszerzés lehetőségét, amely gyorsíthatja az eljárásokat – vélte Berényi Lajos.
A Közbeszerzések Tanácsának elnöke szerint az értékhatárok a résztvevők számára kedvezően változtak: az egyszerű áru- és szolgáltatás-beszerzésnél kétmillióról nyolcmillióra emelték a határt, amely alatt nem kötelező közbeszerzést lefolytatni.
Ezért állt le a Déli pályaudvar