eur:
411.11
usd:
392.25
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Gyurcsány Ferenc évértékelője
Nyitókép: DK

Kiderült, hányadik helyet kapta Gyurcsány Ferenc az ellenzéki listán

Kiszivárgott az első 15 helyezett névsora.

Hivatalosan szombaton 16 óráig lehet bejelenteni az országos listákat az arra jogot szerző pártoknak az országgyűlési választáson. A Fidesz-KDNP pénteken tette közzé a névsor első ötven helyezettjét. Az egységes ellenzék a listaállításban kevésbé egységes: noha a pártok vezetői már 2021 végére ígérték a közös listát, egyelőre csak sajtóértesülések vannak arról, hogy az utolsó héten sikerült megállapodásra jutnia a hat pártnak és Márki-Zay Péter miniszterelnök-jelöltnek.

Az atv.hu úgy értesült csütörtökön, hogy megállapodás született a névsorról, és pénteken nyilvánosságra hozta a lista első 15 helyezettjét. Az már korábban kiderült, hogy az első öt helyen a múlt őszi ellenzéki előválasztáson elinduló miniszterelnök-jelöltek szerepelnek – közülük Karácsony Gergely és Dobrev Klára visszaadja majd a mandátumát –, mögöttük, ahogy az már sajtóhírekben szerepelt, Tóth Bertalan, az MSZP társelnöke és Ungár Péter, az LMP országos titkára következik.

Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök, a DK elnöke – akiről Márki-Zay Péter korábban azt mondta, ha látszik a neve a szavazólapon, azzal fontos voksokat veszít az ellenzék – a lista nyolcadik helyét kapta meg. Mögötte a jobbikos Z. Kárpát Dániel és a DK-s Vadai Ágnes fért még be az első tíz közé.

Az első 15-ben a listavezető kormányfőjelölt mellett négy DK-s, három jobbikos, két-két MSZP-s, momentumos és Párbeszéd-politikus kapott helyet, míg az LMP egy helyet kapott.

Az egységes ellenzéki lista első 15 helyezettje

  1. Márki-Zay Péter (MMM)
  2. Dobrev Klára (DK)
  3. Karácsony Gergely (Párbeszéd)
  4. Jakab Péter (Jobbik)
  5. Fekete-Győr András (Momentum)
  6. Tóth Bertalan (MSZP)
  7. Ungár Péter (LMP)
  8. Gyurcsány Ferenc (DK)
  9. Z. Kárpát Dániel (Jobbik)
  10. Vadai Ágnes (DK)
  11. Molnár Zsolt (MSZP)
  12. Tompos Márton (Momentum)
  13. Brenner Koloman (Jobbik)
  14. Gy. Németh Erzsébet (DK)
  15. Berki Sándor (Párbeszéd)
Címlapról ajánljuk
Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

A magyar uniós biztosjelölttől elvett szakterületek közül kettő az egészségügyi válságkezeléshez, egy pedig a szexuális és reprodukciós jogokkal kapcsolatos hatáskörhöz kapcsolódik – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének főreferense. Kalas Vivien szerint az új Európai Bizottságtól nem igazán várhatók nagy változások, talán az ECR képviselőcsoport hozhat be új gondolatokat a mindennapos munkába.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Az Egyesült Államok újabb szankciókat vezetett be Oroszország ellen, ezúttal a Gazprombankot és további 50 kisebb-nagyobb orosz pénzintézetet célozva meg. A lépés célja, hogy tovább korlátozza Oroszország hozzáférését a nemzetközi pénzügyi rendszerhez, és megnehezítse az ukrajnai háború finanszírozását. Az intézkedések a Biden-adminisztráció utolsó hónapjában történnek, és jelentős hatással lehetnek az orosz költségvetésre, de a magyar gazdaság szempontjából is izgalmas a helyzet, mivel Magyarország évente 4,5 milliárd köbméter földgázt kap Oroszországtól, amelyet a Gazprom szállít, a szankció alá kerülő Gazprombank kezeli az energiacég pénzügyeit.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×