eur:
406.24
usd:
383.55
bux:
79253.01
2024. november 18. hétfő Jenő

Bejárta a "migráció méreg" kifejezés a nemzetközi sajtót

A nemzetközi sajtóban visszhangot váltott ki Orbán Viktor megjegyzése, amely szerint a „migráció méreg” és Magyarország nem kér egyetlen, az EU által ráerőltetett migránsból sem. Egyes lapok kommentelői vagy hősnek vagy fasisztának nevezték a miniszterelnököt.

Donald Trump, az amerikai Republikánus párt populista jelöltjének nyílt támogatása is visszhangot váltottak ki, de a magyar miniszterelnök legutóbbi, migráns-ügyben tett megjegyzései biztosították, hogy még több külföldi lap foglalkozzon vele.

Mások mellett a brit Guardian is idézi és részben félreidézi Orbánt, amikor azt írja, hogy a „menedékkérők mérget jelentenek” és hogy „országának nem kell egyetlen migráns sem”.

A brit liberális lap „populistának” nevezi Orbánt, aki ellenzi az EU „bajba került tervét a kötelező migráns-elosztási kvótáról”. Az újság kitér arra is, hogy a magyar miniszterelnök „veszélyesnek és halálosnak” minősítette az amerikai demokraták külpolitikáját, míg Donald Trump gondolatait „létfontosságúnak” nevezte.

Emellett megemlíti, hogy a Vlagyimir Putyinnal szemben megértőbbnek mutatkozó Trump mellett Orbán is közeli kapcsolatokat ápol Moszkvával.

A Putyin-barátság pedig rossz pont lehet az amerikai demokraták elnökjelöltje, Hillary Clinton esetleges megválasztása után. Madeleine Albright volt amerikai külügyminiszter a Clinton jelölését szentesítő Demokrata pártkonvención felszólalva diktátornak nevezte az orosz elnököt és közölte: kelet-európai menekültként tudja „mivel jár, amikor zöld utat adnak az oroszoknak”. Obama elnök pedig azt mondta a Demokata párt emailjeinek feltörése után, hogy Oroszország befolyásolni akarhatja az elnökválasztásokat, mivelhogy az incidenssel államilag támogatott orosz hackereket vádolnak.

„Nem Magyarország az, ahol megrugdalta a riporter menekült-gyerekeket? Igy már érthető, hogy Trump mellé állt” – írta egy kommentelő a Guardian oldalán a „méreg-beszéd” után. „Az új globális autokrata kör: Trump, Putyin, Orbán és Erdogan” – írja egy másik. Vannak olyanok is, akik „az egyetlen értelmes hozzáállásnak” nevezik a migráció szigorú ellenőrzését a közelmúltbeli franciaországi és németországi merényletek és támadások után.

Sok olyan kommentelőt is találni viszont a nyugati lapok oldalaink, akik a miniszterelnökhöz hasonlóan még nála is nyersebb kifejezéseket használva nagy veszélynek írják a főleg muzulmán vallású migránsok Európába érkezését, bár olyan is volt, aki szerint a magyar, lengyel és más migránsokat kéne hazaküldeni Angliából, „mert nem dolgoznak és csak a segélyt veszik fel”.

A Orbán Viktor szavait lehozta az osztrák sajtó is – mivel azok egy része az osztrák kancellárral tartott közös sajtótájékoztatóján hangzott el. A euronews, a Time, a Politico, a Russia Today, a Times of Israel mellett a német Spiegel is kitért rájuk. A Financial Times és az Economist oldalán azonban nem volt címlapsztori amit mondott, bár a legutóbbi utalás a magyar miniszterelnökre a mindössze néhány napos és a Trump melletti kiállásról szól.

Címlapról ajánljuk
Neurológus: ha kialakul az epilepsziás roham, akkor azt megállítani már nem lehet

Neurológus: ha kialakul az epilepsziás roham, akkor azt megállítani már nem lehet

Nem lehet megállítani egy epilepsziás rohamot, ugyanakkor az orvosok mellett a közvetlen környezet is sokat tehet azért, hogy ne legyen nagyobb baj. A szakemberek ilyenkor semmiképpen nem használnak defibrillátort, újraélesztéssel próbálkozni indokolatlan esetben csak további problémákat okozna – mondta az InfoRádióban Ilniczky Sándor neurológus.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.19. kedd, 18:00
Hegyi Zsolt
a MÁV Csoport vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×