Az Egyesült Királyságban bejegyzett Isomorphic Labs, a Google mesterséges intelligenciát fejlesztő cégének, a DeepMindnak a technológiáját fogja használni. A konvolúciós neurális hálózat – amely ahhoz hasonló technológia, amit az önvezető autók is használnak – új készítmények felkutatásában fogja támogatni a gyógyszerkutató szakembereket – írja a Portfolio.
A Deepmind AlphaFold2 technológiája képes lehet arra, hogy meghatározza az emberi testben található összes fehérje szerkezetét. A szoftver nyílt forráskódú és elsősorban gyógyszergyártó cégek, valamint akadémiai dolgozók fogják használni, és azt remélik tőle, hogy teljesen új irányokat nyit majd meg a gyógyszerkutatásban. Az eszköz csökkenteni fogja majd az új és innovatív kezelési módok felfedezéséhez szükséges időt. A klinikai vizsgálatok egyelőre még több évig is eltarthatnak, egy gyógyszer átlagos kifejlesztési ideje akár 10 év is lehet.
A DeepMind szerint a termékük akár olyan betegségek ellen is megtalálja majd az ellenszert, mint amilyen a Chagas-kór, vagy a Leishmania-fertőzés, amelyek a világ leghalálosabb megbetegedései közé tartoznak. Az AlphaFold2 nyílt forráskódú marad, így külsős szereplők is szabadon hozzáférhetnek majd.