eur:
413.94
usd:
396.69
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
2021. február 1-jén közreadott kép a Google  amerikai informatikai óriáscég székházáról az egyesült államokbeli Mountain View-ban 2013. január 3-án. Scott Morrison ausztrál miniszterelnök 2021. február 1-jén bejelentette, hogy Ausztráliában a Microsoft Bing keresőjét fogják használni, amennyiben a Google és a Facebook betartja fenyegetését és korlátozza a szolgáltatásait az ausztrál felhasználók számára. Az ausztrál kormány  médiapiacot szabályozó kódexének tervezete szerint a két amerikai vállalatnak a törvény hatályba lépését követően fizetnie kell a helyi sajtóorgánumokból átvett hírtartalmakért.
Nyitókép: MTI/AP/Marcio Jose Sanchez

A gyógyszerfejlesztésekbe is beszáll a Google

A techcég nyílt forráskódú egészségügyi technológiája új gyógyszerek felfedezésében nyújt majd támogatást.

Az Egyesült Királyságban bejegyzett Isomorphic Labs, a Google mesterséges intelligenciát fejlesztő cégének, a DeepMindnak a technológiáját fogja használni. A konvolúciós neurális hálózat – amely ahhoz hasonló technológia, amit az önvezető autók is használnak – új készítmények felkutatásában fogja támogatni a gyógyszerkutató szakembereket – írja a Portfolio.

A Deepmind AlphaFold2 technológiája képes lehet arra, hogy meghatározza az emberi testben található összes fehérje szerkezetét. A szoftver nyílt forráskódú és elsősorban gyógyszergyártó cégek, valamint akadémiai dolgozók fogják használni, és azt remélik tőle, hogy teljesen új irányokat nyit majd meg a gyógyszerkutatásban. Az eszköz csökkenteni fogja majd az új és innovatív kezelési módok felfedezéséhez szükséges időt. A klinikai vizsgálatok egyelőre még több évig is eltarthatnak, egy gyógyszer átlagos kifejlesztési ideje akár 10 év is lehet.

A DeepMind szerint a termékük akár olyan betegségek ellen is megtalálja majd az ellenszert, mint amilyen a Chagas-kór, vagy a Leishmania-fertőzés, amelyek a világ leghalálosabb megbetegedései közé tartoznak. Az AlphaFold2 nyílt forráskódú marad, így külsős szereplők is szabadon hozzáférhetnek majd.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×