Csurgay Árpád, az egyetem tanára az InfoRádióban elmondta: az Indiana államban működő nanotechnológiai kutatóközpontban dolgozó magyarok gépeket terveznek, például fényérzékelőt, vércukorszint-érzékelőt, és olyan mesterséget orrot, amely néhány molekulányi káros anyag jelenlétét is ki tudja mutatni.
Minden anyag mozgását és az életjelenségeket gyenge elektromágneses jelenségek kísérik, és ha egy mikroprocesszorhoz hozzá tudnak kapcsolni egy érzékelőt, akkor korábban hozzáférhetetlen jelenségek is megfigyelhetővé válnak - magyarázta az akadémikus.
Csurgay Árpád szerint a nanotechnológiának köszönhetően a következő öt évben egy sor új, parányi gép jelenik majd meg, amelyek ugyanúgy elterjednek majd, mint a számítógép.
Ezek érzékelik az elektromágneses jelenségeket, és képesek lesznek beavatkozni is. Ezek figyelik majd az ivóvíz és a levegő tisztaságát, és szavatolhatják az élelmiszerek biztonságát is - hangsúlyozta az egyetemi tanár.
A szakember az amerikai kutatásokról elmondta azt is: kollégái odakint elindítják a kutatói életpályájukat, doktorálnak, majd Európában helyezkednek el.
Bebizonyították: magas vérnyomásra ezt az egyszerű dolgot kéne tennünk