eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Moszkva, 2018. július 1.Az orosz Szergej Ignasevics (j) a spanyol Sergio Ramosszal birkózik, mielőtt a lábáról saját kapujába pattan a labda az oroszországi labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőjének Spanyolország – Oroszország mérkőzésén a moszkvai Luzsnyiki Stadionban 2018. július 1-jén.  (MTI/AP/Manu Fernandez)
Nyitókép: MTI/EPA/Manu Fernandez

Nyolc között Oroszország

Spanyolország kiesett, miután büntetőpárbajjal eldöntött mérkőzésen 4-3-ra kikapott az orosz csapattól.

A házigazda Oroszország 1-1-es rendes játékidő és hosszabbítás után 11-esekkel 4-3-ra legyőzte Spanyolországot, így bejutott a nyolc közé a labdarúgó-világbajnokságon.

A házigazdák csapata túlbiztosított felállásban kezdett, az öt védő előtt a középpályán három szűrő helyezkedett, és két zavaró támadójuk is visszazárt a saját térfelükre. A szerencsés góllal vezetést szerző spanyolok a folytatásban kedvükre adogathattak - sokszor a saját térfelükön - és lassították az iramot, mert az oroszok hátrányban sem változtattak a taktikájukon.

A szünethez közeledve az egyik orosz kontrát sikerült lövéssel zárniuk a hazaiaknak, amitől megjött a kedvük, és kicsit bátrabb támadójátékot vállaltak fel. Az egyenlítő góljukat viszont veszélyes helyzet nélkül, büntetőből szerezték. Ezt követően a spanyolok próbáltak ismét kapura is veszélyes játékot bemutatni, de ehhez nem tudták a tempójukat eléggé felpörgetni.

A spanyol csapat úgy jött ki a második félidőre, hogy visszaveszi a vezetést és eldönti a továbbjutást, de mezőnyfölénye nem mutatkozott meg helyzetekben is, idővel pedig a lendülete is elfogyott. A 60. perctől eseménytelenül telt az idő, a mezőnyjátékosok a félpálya és az orosz tizenhatos között helyezkedtek, így besűrűsödött a középpálya. A körülményes spanyolok ritkán tudtak áttörni, az oroszoknak pedig ez eleve nem állt szándékukban. A 87. percben Iniesta 17 méterről leadott lövését vetődve védte Akinfejev, az orosz kapust amúgy nem dolgoztatták meg a spanyolok, így jöhetett a vb első hosszabbítása.

A hosszabbítást magasabb fordulatszámon kezdték a spanyolok, de az orosz kapusnak így sem akadt dolga. Az egyre fáradtabb oroszoknál viszont indokolt volt a negyedik csere - Alekszandr Erohin a 97. percben lépett pályára -, amire a vb-k történetében először van lehetőség a hosszabbításban. A ráadás második részében a negyedik spanyol csere, Rodrigo hozott színt és lendületet a játékba - helyzetét Akinfejev védte -, de már későn, a döntés a büntetőpárbajra maradt.

Büntetőpárbaj:

Iniesta magabiztosan lőtt a kapu jobb oldalába, Akinfejev a másik oldalra vetődött (0-1)
Szmolov nagy erővel lőtt a kapu jobb oldalába, De Gea beleért a lövésbe, de hárítani nem tudott (1-1)
Piqué a jobb alsóba vágta a labdát, Akinfejev ezúttal is a másik irányba indult el (1-2)
Ignasevics a kapu bal oldalába emelt, De Gea ezúttal nem találta el az irányt (2-2)
Koke rosszul helyezett, félmagas lövését védte Akinfejev (2-2)
Golovin nagy erővel lőtt középre, az elvetődő De Gea helyére (3-2)
Sergio Ramos becsapta Akinfejevet, a kapu jobb oldalába lőtt (3-3)
Cserisev is a kapus helyét választotta, ami ezúttal is üresen maradt (4-3)
Iago Aspas nagy lendülettel futott neki, ám nem túl helyezett lövésébe az elvetődő Akinfejev lábbal belekapott, és hárított (4-3)
Az ötödik orosz rúgójátékosra már nem volt szükség.

Az orosz válogatott, amely a Szovjetunió szétesése óta még soha nem tudta legyőzni a spanyolokat, a negyeddöntőben a 20 órakor kezdődő Horvátország-Dánia mérkőzés továbbjutójával találkozik szombaton, Szocsiban.

Címlapról ajánljuk

Jön a havazás, elkészültek az első térképek

Jelentősebb havazásra figyelmeztet, ezért óvatosságot és a közösségi közlekedés előnyben részesítését kéri az autósoktól a Fővárosi Önkormányzat és a Budapesti Közművek. Közben a meteorológia intézet bemutatta azt a térképet, amelyen a várható havazás láthetó.

Hogyan tartsuk távol a macskát a karácsonyfától?

„Curiosity killed the cat”, avagy a Kíváncsiság ölte meg a macskát – tartja az angol mondás. Amikor a karácsonyfáról és macskákról van szó, persze nem kell ilyen drámai kimenetelre számítani, de néhány óvintézkedés segíthet elkerülni, hogy ledőljön a fa.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.22. vasárnap, 18:00
Prőhle Gergely
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×