66376.55
COLOGNE, GERMANY - MAY 27: Joshua Kimmich of FC Bayern Munich celebrates winning the Bundesliga title following victory in the Bundesliga match between 1. FC KĂśln and FC Bayern MĂźnchen at RheinEnergieStadion on May 27, 2023 in Cologne, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)
Nyitókép: Alexander Hassenstein/Getty Images

Elképesztő izgalmak után ismét a Bayern a német bajnok

A Borussia Dortmund elbukott a német Bundesliga utolsó fordulójában, egyetlen percig sem volt esélye a győzelemre a Mainz ellen. A Bayern sokáig vezetett Kölnben, de egy tizenegyesgól miatt, úgy tűnt, a vereséggel is a sárga-feketék ülnek fel a trónra. Ám a 89. percben Jamal Musiala belőtte a bajnoki címet hozó gólt.

Nem túlzás, Dortmundban minden korosztály lázban van, azt reméli, megtartja előnyét a Bayernnel szemben a BVB.A forduló előtt a sárga-feketék előnye két pont volt.

Ebben a pillanatban a Bayern áll a tabella élén, miután Kölnben a címvédő vezetést szerzett Kingsley Coman találatával.

A francia csatár gólja Priskin Tamás találatát idézte, azt, amelyet 2015-ben a norvégoknak lőtt az Eb-pótselejtezőn.

Még nagyobb a meglepetés: a Mainz a norvég Andreas Hansche-Olsen fejesével megszerezte a vezetést a teltházas dortmundi stadionban. A Bayernnek most 71, a Dortmundnak 70 pontja van a virtuális tabellán.

A már biztosan harmadik RB Leipzig húsz perc alatt két gólt lőtt a kiesés elől menekülő Schalkénak. Nkunku és Laimer a két gólszerző. Willi Orbán játszik, Szoboszlai Dominik csak a kispadon ül, talán már a jövő heti kupadöntőre is gondolva. Ha a gelsenkircheni Kékek kikapnak, akkor kiesnek.

Hosszas videózás után büntetőt lőhetett a Dortmund, Guerreiro harcolta ki. Sebastien Haller lőtte, a mainzi kapus, Dahmen kivédte! Maradt az állás.

A Dortmund játékosai szinte összeomlottak. A Mainz pedig szerzett egy újabb gólt: a 24. percben Kobel már a második fejes gólt kapta, ezúttal a bécsi születésű Karim Onisiwótól. A képlet tiszta: ha a Bayern nyer, a Dortmundnak legalább három gólt kellene szereznie!

Két csapat harcol még a negyedik helyért. Az Union Berlinnek és a Freiburgnak is 59 pontja van, a fővárosiak állnak jobb helyen. Egyelőre mindkettő mérkőzése gól nélkül áll. Az Unionban Schäfer András sérült, Aissa Laidouni játszik. Sallai Roland is a pályán, a Freiburgban.

Lipcsében szépített a Schalke, Kaminski révén, 2-1.

Most a Freiburg a negyedik: Vincenzo Grifo vezetést szerzett az Eintracht Frankfurt ellen.

Leroy Sane is szerzett egy „gólt” Kölnben, de a VAR alapján a játékvezető elvette. A bajorok továbbra is 1-0-ra vezetnek.

A Wolfsburg is 1-0-ra vezet, mégpedig a Hertha ellen.

Minden pályán lefújták az első félidőt.

A folytatás negyedik percében Willi Orbánról saját kapujába pattant a labda, kiegyenlített a Schalke (2-2).

A 17 éves, német-algériai Ibrahim Maza góljával kiegyenlített a Hertha a Wolfsburg pályáján (1-1).

Kis dortmundi reményszikra: Raphael Guerreiro szépített a Mainz ellen a 69. percben (1-2). Már „csak” két gól lett a BVB-nek.

Most pedig már-már örömtűz: a Köln óriási szívességet tett, kiegyenlített. A Serge Gnabry kezezése miatt megítélt büntetőt Dejan Ljubicic a hálóba lőtte. Így a Bayernnek csak 69 pontja van, hiába áll vesztésre a 70 pontos Borussia Dortmund.

Khedira révén az Union Berlin vezetést szerzett, miközben a Freiburg már csak 1-1-re áll az Eintracht Frankfurt ellen. Az Union mehet majd a BL-be.

Az RB Leipzig ismét vezetést szerzett, Poulsen góljával (3-2), győzelemre áll idegenben a Hertha, Wolfsburgban.

Újabb fordulat: Musiala gólt szerzett Kölnben, a Bayern visszatette a kezét a salátástálra.

A hosszabbítás megy minden pályán, Dortmundban és Kölnben is öt percet tettek rá.

Nkunku újabb góljával beállította a végeredményt. Az RB Leipzig nagyszerű formában zárt a Bundesliga-idényt, s még vár rá a kupadöntő. Az Union Berlin 1-0-ra győzött a Werder Bremen ellen, s negyedikként BL-induló lesz.

Kölnben felharsant a hármas sípszó, a Bayern kiszenvedte a győzelmet. Már csak arra várnak a hívei, hogy Dortmundban is leteljen a hosszabbítás.

Még izgulhatnak, mert az ex-bayernes Niclas Süle a 96. percben kiegyenlített, Dortmund–Mainz 2-2! Még egy gól és a Dortmund a bajnok. De hány másodpercet enged még a játékvezető?

Mats Hummels bánata Fotó:Christian Charisius/picture alliance via Getty Images

Gyakorlatilag egyet sem. A Bayern München sorozatban tizenegyedik alkalommal is megnyerte a Bundesliga 1-et. A tavasszal szerződtetett edzői stáb, Thomas Tuchel és csapata, benne Löw Zsolt, mégis bajnokként fejezte be a szezont.

Bundesliga, 34. (utolsó) forduló:

Borussia Dortmund-FSV Mainz 05 2-2 (0-2)

Eintracht Frankfurt-SC Freiburg 2-1 (0-1)

1. FC Köln-Bayern München 1-2 (0-1)

Borussia Mönchengladbach-FC Augsburg 2-0 (2-0)

18. Hertha BSC 34 42-69 29 - kiesett

Az Egyesült Államok lépett a TikTokkal szemben, ketyeg az óra a kínai vállalatnak

A platform jelenleg a legnépszerűbb a fiatalok körében, és amellett, hogy rengeteg időt töltenek el rajta, a megjelenő tartalmak jelentős befolyással vannak a felhasználókra politikailag is. A meghozott törvény arra kényszeríti a kínai vállalatot, hogy amerikai kézbe adja tengerentúli leányvállalatát, ám az államvezetés úgy is dönthet, hogy titkos technológiává nyilvánítja az algoritmust, így viszont 170 millió felhasználó maradhat hoppon.