eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita

A magyar női rögbiválogatott a svédekkel játszik negyeddöntőt az első Eb-tornán

A magyar női rögbiválogatott Svédországgal találkozik az olimpiai hetes szakág kétfordulós másodosztályú (Trophy) Európa-bajnokságának első, zágrábi körének negyeddöntőjében.

A nyolccsapatos női tornán a viadal eredményközlője alapján a magyar együttes előbb finnektől kapott ki 28-0-ra, majd a csehektől 38-5-re, a törököket viszont 26-21-re legyőzte, így csoportjában a harmadik helyen végzett. Az együttes a vasárnapi negyeddöntőben az A csoportban második svédek ellen folytatja szereplését.

A férfiak 12 csapatot felvonultató mezőnyében a magyarok a csoportkörben a belgák elleni 40-7-es vereséggel kezdtek, a folytatásban aztán 17-5-re alulmaradtak a rendező horvátokkal szemben, míg zárásként a lettek bizonyultak jobbnak náluk 24-0-ra. A magyarok így a csoport utolsó helyén végeztek, és nem jutottak negyeddöntőbe.

Az Eb második fordulóját július 9-11. között a Budapest Rögbi Centerben rendezik meg.

Címlapról ajánljuk
Kitört a kullancspánik Magyarországon: mutatjuk, mire kell figyelni

Kitört a kullancspánik Magyarországon: mutatjuk, mire kell figyelni

Már most nagyon oda kell figyelnie minden túrázónak és kertészkedőnek, mert az enyhe tél miatt a korábbiakhoz képest sokkal több kullanccsal lehet találkozni a kirándulóhelyeken, valamint a kertes házak udvarain is. A Magyar Kullancsszövetség elnöke azt mondta az InfoRádióban, hogy az aranysakálok két, Hyalomma nemzetségbe tartozó kullancsfajt hurcoltak be Európába, amelyek nagyon veszélyesek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
A nyelvünkbe van kódolva a siker: előbb leszel gazdag, ha ilyen nyelvet beszélsz?

A nyelvünkbe van kódolva a siker: előbb leszel gazdag, ha ilyen nyelvet beszélsz?

Az utóbbi évtized egyik érdekes eredménye az volt, hogy azon országokban, ahol olyan nyelvet beszélnek, amelyben a jelen idő használatával lehet a jövőre hivatkozni, magasabb a megtakarítási ráta, még akkor is, ha egyéb tényezőket, mint például a gazdasági fejlettség, az intézményi rendszer, és a kultúra, figyelembe vesznek. A nyelvi-megtakarítás hipotézise szerint ez azért van, mert azok, akik a jelen időt használják a jövőről szólva, közelebbinek érzik a jövőt és így inkább hajlandóak megtakarítani. Mi azt teszteltük, hogy ha valaki természetes módon a jelen időt használja a jövő idő helyett, amikor a jövőről beszél, akkor fontosabb-e számára a jövő (és emiatt akár többet is takarít meg). A várakozásainkkal ellentétben nem találtunk ilyen összefüggést.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×