eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Kammerer Zoltán és Gál Péter István a férfi kajak párosok 1000 méteres versenyének középfutama után a szegedi kajak-kenu világbajnokságon 2019. augusztus 24-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Kammerer Zoltán társát elütötte az autó, de ő 43 évesen is ott lenne Tokióban

A Győr háromszoros olimpiai bajnok kajakozója tavaly párostársával, Gál Péterrel kis híján kvótát szerzett, ezúttal viszont – egy baleset miatt – nem a szolnoki versenyzővel ül egy hajóba.

A legtapasztaltabb aktív magyar kajakozó a koronavírus-járvány miatt kényszerszünetben sem állt le az edzésekkel, és állítja, bármelyik pillanatban tudna versenyezni, a formája éppen az időszaknak megfelelő.

"Amikor jött a járvány, akkor megfogadtam, hogy úgy fogom végigcsinálni, mintha komplett versenyszezon lenne, még a formát is annak megfelelően időzítem.

Jó úton haladok, és megyek előre, de kellenek is nekem a célok"

– mondta az InfoRádióban Kammerer Zoltán. Most már azt várja, hogy végre hajóba ülhessen az első, zárt körű itthoni tesztversenyen.

Tavaly hiába szerzett majdnem olimpiai kvótát Gál Péterrel, és emiatt őket is tekinti az első számú párosnak a kajak-kenu szövetség, most mégsem együtt állnak majd rajthoz. Ennek prózai oka van, Gál Pétert ugyanis futóedzés közben elütötte egy autó, mint Kammerer elárulta, szerencsére

nem lett nagy baja, javul az állapota, de ezt a fordulót ki kell hagynia.

"Ha tavaly olimpiai kvótát szerzett volna a párosuk, akkor az első válogatón mindenképpen együtt versenyeztünk volna. Annyival tartoztunk volna egymásnak, hogy egy hajóban is megpróbáljuk, és a második válogatón még mindenki találhat magának másik párt" – mondta a hatodik olimpiáját megcélzó Kammerer, de az edzőtáborokban evezett már együtt a jelenleg a legjobb hazai kajakozóval, Dombvári Bencével is, jól is ment a hajójuk, de aztán közbeszólt a koronavírus.

"Ha összeülnénk, akkor egy erős egységünk lenne, de ha külön indulunk, akkor talán lesz két erős hajó,

nagyobb lesz a rivalizálás, és ez mindenképpen előre viszi a szekeret" – mondta a 43 éves sportoló, de egyelőre még nem jár a gondolatai között a jövő évre halasztott tokiói olimpia.

"Előbb az idén itthon a három fordulóból minél többet meg kellene nyerni, aztán ki kellene jutni szeptember végi, szegedi világbajnokságra, és utána egy újabb történet, hogy jövő tavasszal ki szerzi meg a kvótát. Most fog összeállni a négyes is, nagyon sok még a kérdőjel. Matematikai esély nyilván van, de úgy érzem, a korábbi olimpiák idején jóval nagyobb volt a sanszom a csapattagságra" – mondta Kammerer Zoltán.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 20:33
2024. november 21. 15:15
×
×
×
×