A téli átigazolási időszakban legjobbjaitól is megválhat a Liverpool, hogy törlessze a jelentős, 350 millió fontos hitelt (112 milliárd forint).
A határidő január 25-e, amelyre még fél éves halasztás kérhető, ám egyáltalán nem garantált, hogy ezt megkapja a liverpooli klub. Különösen amiatt, hogy a két hitelező bank, a Royal Bank of Scotland (RBS) és a Wachovia, amelyeket alaposan megrengetett a pénzügyi válság, és minden forrásra szükségük van minél előbb. Utóbbi pénzintézet 24 milliárd dolláros rekordveszteséget szenvedett el a harmadik negyedévben, előbbit pedig részben államosítja a brit kormány. Politikusok lobbiztak is Gordon Brown brit kormányfőnél: amint tulajdonrészt szerez a bankban az állam, gátolja meg, hogy halasztást kapjanak a Liverpool amerikai tulajdonosai a hitel visszafizetésére.
A klub két nagy sztárja, a spanyol Fernando Torres és a holland Ryan Babel megvásárlását is hitelből finanszírozta tavaly nyáron.
A problémákra Keith Harris, több Premier League klub tulajdonváltását segítő üzletember hívta fel a figyelmet. "Sohasem volt nehezebb vevőket találni. Az emberek már nem a vételárról egyeztetnek, hanem azt is megfontolják, érdemes-e időt szánni a tárgyalásra" - mondta a válságra utalva a Seymour Pierce befektetési bank elnöke.
Keith Harris korábban a Chelsea, az Aston Villa, a Hull City, West Ham és Manchester City klubjait segítette új tulajdonosokhoz, míg jelenleg a Newcastle-nak keres befektetőt. Az üzletember szerint a másik liverpooli csapat, az Everton is nehéz helyzetbe került, és a válság hatására nehezen lehet befektetőt csábítani a csapathoz.
George Gillett és Tom Hicks 2007 februárjában vette meg a Liverpool labdarúgó-csapatát 220 millió fontért, és vállalták, hogy 215 millióért új stadiont építenek. A 60 ezres aréna tervei el is készültek, de a pénzügyi krízis miatt egyelőre elhalasztották az építkezés megkezdését.
A két amerikai üzletember szerepvállalása ellen szinte a kezdetektől fogva tiltakoztak a liverpooli szurkolók. Idén januárban az Aston Villa elleni bajnoki amellett demonstráltak a drukkerek, hogy Gillett és Hicks adja el részesedését egy dubaji konzorciumnak, a nemzetközi befektetésekkel foglalkozó Dubai International Capital nevű cégnek, amelynek vezetője nem titkoltan rajong a csapatért. 2008 márciusában Gillett állítólag meg is egyezett részvényei 98 százalékának eladásáról a dubaji társasággal, de Hicks megakadályozta az üzletet.
Wéber Gábor: rég nem láthattunk ilyet a Forma–1-ben