eur:
411.23
usd:
392.6
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Wikipédia/Fabian Lackner

Továbbra is Bécs a legélhetőbb város a világon

Az osztrák főváros nem csak a művészeteire és a kávézóira lehet büszke.

A Gazdasági Hírszerzési Ügynökség (EIU) éves rangsorolása alapján Bécs már második éve a legélhetőbb főváros nem csak Európában, de az egész világon - írja a The Economist.

Az EIU 140 várost rangsorolt 30 szempont alapján, amelyek 5 kategóriába voltak gyűjtve: stabilitás, egészségügy, kultúra és környezet, oktatás, illetve infrastruktúra.

Bécs 99,1 pontot ért el a 100-ból,

a második helyen Melbourne végzett. A top 10 további 8 helyén ausztrál, kanadai és japán városok szerepelnek, a kultúráról és konyhaművészetről ismert London, New York és Párizs a magasabb bűnügyi statisztikák miatt nem került be a legjobb tíz közé.

Tavalyhoz képest a városok pontjai sokat változtak: az EIU elmondása szerint

27 város vált élhetőbbé, 15 viszont alacsonyabb pontot ért el idén.

A legnagyobb ugrás San Juannál és Sydneynél fedezhető fel. San Juan 20 helyet ugorva 69. lett a listán, nagyrészt az Irma és Maria hurrikánok pusztításait követő, gyorsan javuló és nagy támogatást élvező egészségügynek és infrastruktúrának köszönhetően. Sydney az ötödik helyről a harmadikra tornázta fel magát: az ausztrál város nagyban harcol a klímaváltozás ellen "Szabályozható Sydney 2030" programjával.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×