A 250 kiállítási tárgy hatalmas időszakot ölel fel, az ókori görög vázáktól Ciccolináig.
A Barbican galériát vezető Kate Bush hangsúlyozta: a kiállítás provokatív és lebilincselő lesz; új megvilágításba helyezik a szexualitásról kialakult modern gondolkodást.
"Szeretjük azt gondolni, hogy egy nagyon liberális korban élünk, de ez a tárlat megmutatja, hogy ez mennyire viszonylagos, és mennyire esetleges az egyes korok és kultúrák szexhez való viszonya" - fogalmazott Kate Bush.
Marina Wallace, a kiállítás egyik kurátora szerint arra is rámutatnak majd, mennyire változtak a cenzúra határai, hogyan váltak a korábban elfogadhatatlan ábrázolások elfogadottá, és fordítva.
Az ókori Rómában például kifejezetten gyakori volt a szexuális jelenetek ábrázolása, az útkereszteződéseket például gyakran péniszfaragványok díszítették, amelyek a balszerencse elűzésére szolgáltak.
Amikor azonban a XIX. században feltárták Pompeji romjait, benne egyebek mellett a szeretkező párokat ábrázoló freskókkal, sok műalkotást az obszcén tárgyaknak fenntartott tárlatba vittek, ahol csak a kiváltságosok láthatták azokat.
Hasonló, elzárt tárlatot hoztak létre a viktoriánus korabeli British Múzeumban is, amelyet a fiatalok, a képzetlenek és a nők nem látogathattak.
A Barbican kiállításának anyaga nem korlátozódik az európai kultúrkörre: 17. századi kínai festményeket és a Káma Szútra egyes ilusztrációit is meg lehet majd tekinteni.
Ennél a banknál többé nem lehet készpénzt felvenni