eur:
408.18
usd:
387.72
bux:
77771.12
2024. november 17. vasárnap Gergő, Hortenzia
Sejk Vazed Haszina, lemondott bangladesi miniszterelnök.
Nyitókép: Wikipédia

Körözik Banglades korábbi miniszterelnökét

Emberiesség elleni bűncselekmények vádjával elfogatóparancsot adott ki csütörtökön egy dakkai bíróság a volt bangladesi miniszterelnök, Sejk Vazed Haszina és 45 társa ellen a júliusi és augusztusi tömegtüntetések idején a hatóságok részéről elkövetett súlyos atrocitások miatt - közölte az ügyészség.

A dakkai törvényszék a vádhatóság tájékoztatása szerint az általa benyújtott két beadványra válaszul adta ki a letartóztatási parancsokat. A korábban éppen Haszina által létrehozott különleges háborús bűnökkel foglalkozó bíróság - a volt kormányfő ellen fordulva - három vizsgálatot indított augusztusban a lemondásával egyidőben Indiába menekülő politikus ellen a zavargások során történt visszaélések miatt.

Bangladesben júliusban törtek ki tömeges tiltakozások egy kvótaszabályozás miatt, amely a kormányzati állások 30 százalékát a háborús veteránok rokonai számára tartotta volna fenn. A hónap végéig, több mint három héten át tartó erőszakos tömegtüntetések idején mintegy négyszázan vesztették életüket, ezrek sérültek meg, és mintegy 11 ezer embert letartóztattak. A kormányellenes tüntetések egy időre szüneteltek, miután a kvóták nagy részét a legfelsőbb bíróság eltörölte, de újrakezdődtek, és Haszina lemondásáig folytak.

Mohamed Sahabuddin államfő Haszina távozása után egy nappal feloszlatta a parlamentet, majd bejelentette, hogy választásokat fognak kiírni; majd augusztus 8-án a tüntetők követelésének megfelelően a 84 éves Muhammad Junusz Nobel-békedíjas közgazdászt bízta meg az átmeneti kormány vezetésével.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Súlyos: a dolgozók negyede szinte nem is találkozik átlagbér felett keresővel a munkahelyén

Súlyos: a dolgozók negyede szinte nem is találkozik átlagbér felett keresővel a munkahelyén

Mindamellett, hogy egyre nagyobb részét birtokolják a kereseteknek, az elmúlt évtizedekben a fejlett gazdaságokban megfigyelhető a magas keresetűek fokozódó elkülönülése a munkahelyeken, amit az alacsonyabb keresetűekkel való kapcsolódási pontok jelentős csökkenése kísér. Tizenkét ország adatain végzett kutatásunk alapján látható, hogy a magas keresetűek mind kisebb valószínűséggel dolgoznak együtt az alsóbb kereseti kategóriákba tartozó munkavállalókkal, ami hosszú távon jelentősen átalakíthatja a társadalmi szerkezetet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×