eur:
408.22
usd:
376.8
bux:
0
2024. november 2. szombat Achilles
TAMAN, RUSSIA - DECEMBER 23:  Russian President Vladimir Putin talks during his meeting with workers after riding a train across the bridge linking Russia and Crimean Peninsula at Taman railways station on December 23, 2019 near Anapa, Russia. Putin on Monday inaugurated a raliway bridge to Crimea, the longest in Europe, which is intended facilitate links with Crimea, a disputed territory, which Russia annexed from Ukraine in 2014. (Photo by Mikhail Svetlov/Getty Images)
Nyitókép: Mikhail Svetlov/Getty Images

Az EU nem ismeri el a krími orosz választások eredményét

Az EKSZ szóvivője szerint a hétvégi választások során a jogellenesen annektált Krím félszigeten megválasztottak nem ismerhetők el e területek képviselőiként.

Az Európai Unió nem ismeri el az Oroszország által elcsatolt ukrajnai területeken tartott regionális és helyhatósági választások jogosságát és azok eredményét - jelentette ki az Európai Unió külügyi szolgálatának (EKSZ) szóvivője.

Az EU külügyi szolgálata szóvivője útján arra reagált, hogy péntektől vasárnapig regionális és helyhatósági választásokat tartottak Oroszországban, valamint a 2014-ben annektált Krími Autonóm Köztársaságban és Szevasztopol városában.

A közlemény szerint az EU nem ismeri el a Krím-félsziget Oroszország általi annektálását, amit a nemzetközi jog megsértésének tart. A Krím Ukrajna része - húzták alá.

A hétvégi választások során a jogellenesen annektált Krím félszigeten "senkit sem választottak meg", aki legitimitással rendelkezne és jogosan képviselhetné a Krím és Szevasztopol lakosságát, illetve akit e területek képviselőiként elismerhetnének - jelentették ki.

Az Európai Unió felszólítja Oroszországot, hogy haladéktalanul és feltétel nélkül hagyjon fel az Ukrajna elleni "jogellenes, provokálatlan és indokolatlan" katonai agressziójával, és vonjon ki minden erőt és katonai felszerelést Ukrajna egész területéről az ország nemzetközileg elismert határain kívülre - húzták alá.

Az Európai Unió továbbra is elkötelezetten támogatja Ukrajna területi egységét és önállóságát - tette hozzá az Európai Unió külügyi szolgálata.

Az Oroszországban szeptember 9. és 11. között tartott regionális és helyhatósági választások során egyebek között 14 regionális vezető személyéről közvetlenül és egyben pedig közvetve, hat régióban a regionális törvényhozás, 12 regionális székhelyen pedig a képviselőtestület összetételéről lehetett voksolni. Moszkvában 146 képviselői tanács több mint 1500 képviselői helyének sorsa dőlt el. A választások a 85 régióból 82-t érintettek, több mint 45 millió ember volt jogosult szavazni személyesen vagy online. A választás fő napja és az urnazárás vasárnap volt.

(A nyitóképen: Vlagyimir Putyin orosz elnök 2019. december 23-án az oroszországi Anapa melletti Taman vasútállomáson, miután az avatási rendezvény keretében az első vonattal maga is átkelt az Oroszországot és a Krím-félszigetet összekötő hídon.)

Címlapról ajánljuk

Friss felmérés mutatja, mit gondolnak a németek az amerikai elnökválasztás kimeneteléről

A Demokrata Párt elnökjelöltjének, Kamala Harrisnak drukkol a németek túlnyomó többsége, de valamelyest csökkent azoknak az aránya, akik tényleges győzelmében hisznek. Erről tanúskodik a ZDF közszolgálati televízió legfrissebb felmérése, immár kevesebb mint egy héttel az amerikai elnökválasztás előtt. Ami a magas rangú politikusokat illeti, ők ügyelnek arra, hogy a nyilvánosság előtt egyértelműen ne foglaljanak állást, a kormánykoalíció pártjai és az ellenzéki konzervatív CDU/CSU vezetőinek nyilatkozataiból ugyanakkor kitűnt, hogy Harris hívei.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.04. hétfő, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×