eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Élisabeth Borne francia miniszterelnök a nemzetgyűlés párizsi üléstermében a kormány ellen a baloldali szövetség, a NUPES által benyújtott bizalmatlansági indítvány vitájában 2022. július 11-én.
Nyitókép: Élisabeth Borne francia miniszterelnök a nemzetgyűlés üléstermében a kormány ellen a baloldali szövetség által benyújtott bizalmatlansági indítvány vitájában 2022. július 11-én. MTI/EPA/Christophe Petit Tesson

Elbukott az új kormány elleni bizalmatlansági indítvány Franciaországban

Elbukott az új párizsi kormány elleni bizalmatlansági indítvány hétfőn a francia parlament alsóházában. Az indítványt a baloldali ellenzéki szövetség nyújtotta be, hogy tiltakozzon Emmanuel Macron elnök, a kormány, valamint annak gazdaságpolitikája ellen.

A kezdeményezést mindössze 146 képviselő támogatta az 577 fős francia nemzetgyűlésben. Elfogadásához 289 támogató szavazatra lett volna szükség. A dokumentumot a zöldekből, kommunistákból, szocialistákból és radikális baloldaliakból álló Nupes baloldali szövetség terjesztette be.

A Nupes alsóházi vezetője, Mathilde Panot azt állította, hogy Macron a lobbisták elnöke. Az indítványt a tiltakozás eszközének nevezte, amely emlékeztet arra, hogy sok választó szerint Macron az üzleti világot képviseli a küszködő munkások helyett.

A konzervatív Köztársaságiak és a jobboldali szuverenista Nemzeti Tömörülés előre jelezte, hogy nem fogja támogatni a bizalmatlansági indítványt.

Macront sokan bírálták az elmúlt napokban az Über-botrány miatt. Nemzetközi oknyomozó újságírók korábban arról cikkeztek, hogy Macron még gazdasági és pénzügyminiszterként támogatta az Übert, és intenzív kapcsolatot ápolt annak vezérigazgatóival és lobbistáival.

Élisabeth Borne francia kormányfő ezzel szemben politikai taktikázásnak nevezte a bizalmatlansági indítványt, amely olyan képviselők eszköze, akik "dühösek a történelemre", mert már nem ők vannak hatalmon.

A Nupes az alsóház legerősebb ellenzéki ereje, és 151 mandátummal rendelkezik.

Macron Együtt! elnevezésű szövetségének a júniusi választások után már csak 250 képviselője van a nemzetgyűlésben.

Párizs, 2022. július 11.
Élisabeth Borne francia miniszterelnök a nemzetgyűlés párizsi üléstermében a kormány ellen a baloldali szövetség, a NUPES által benyújtott bizalmatlansági indítvány vitájában 2022. július 11-én.
MTI/EPA/Christophe Petit Tesson
Élisabeth Borne francia miniszterelnök a nemzetgyűlés párizsi üléstermében. MTI/EPA/Christophe Petit Tesson

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×