Infostart.hu
eur:
355.73
usd:
312.62
bux:
139301.72
2026. június 23. kedd Zoltán
Nyitókép: Jose A. Bernat Bacete/Getty Images

Koronavírus - Bécsben fontos előírások maradnak életben

Az országos lazítás ellenére Bécsben június 1-je után is kell FFP2-es maszk a tömegközlekedési eszközökön.

Ausztriában június 1-jétől a kereskedelemben és a tömegközlekedési eszközökön is felfüggesztik a koronavírus-járvány miatt elrendelt maszkviselési kötelezettséget három hónapra - jelentette be keddi sajtótájékoztatóján Johannes Rauch egészségügyi és Karoline Edtstadler alkotmányügyi miniszter. A kórházakban és az idősotthonokban továbbra is kötelező a maszkviselés.

Bécs önkormányzata azonban szerdán bejelentette, marad a szigorúbb járványügyi intézkedéseknél. Az osztrák fővárosban az egészségügyi intézményekben,

a tömegközlekedési eszközökön, gyógyszertárakban június 1-je után is FFP2-es maszkot kell hordani.

"A járványnak még nincs vége. A maszkviselési kötelezettség bevált, az FFP2-es maszkok megvédenek a fertőzésektől – a koronavíruson túl is. Nekünk még mindig a lakosság egészsége a legfontosabb" – indokolt Bécs polgármestere, Michael Ludwig.

Fenntartják az otthon használatos gargalizálós PCR-teszteket biztosító „Alles gurgelt” tesztelési hálózatot is, és továbbra is arra bíztatják a lakosságot, hogy folyamatosan teszteljenek.

Címlapról ajánljuk

Tarr Zoltán: ilyen lesz a közmédia

A cél a szabad, független közmédia, ami nem a mindenkori hatalmat szolgálja, hanem valóban a köz érdekében működik, a hiteles tájékoztatáson dolgozik, és megbízható, politikamentes intézmény - közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán, miután az Országgyűlés elfogadta a közmédia intézményrendszerének átalakításáról szóló jogszabályt.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×