eur:
409.29
usd:
374.36
bux:
74343.85
2024. november 5. kedd Imre
Nyitókép: Youtube

Terjednek a csoportos rablások Amerika-szerte

Több kaliforniai bolt, köztük luxusüzletek, illetve egy chicagói Louis Vuitton-üzlet kirablása is hasonló módon történt meg az utóbbi hetekben az Egyesült Államokban.

Amerikai nagyvárosok tarthatnak igazán a csoportos rablásoktól: hétfőn a Nordstrom egy üzletéből vitt el 18 rabló több ezer dollár értékű árut azt követően, hogy az előző hétvégén egy San Francisco környéki városban törte be egy csapat egy ékszerüzlet kirakatát, majd az onnan kivett áruval elmenekült. Pénteken a San Franciscó-i United Square több üzletét támadták meg így: a Louis Vuitton és a Burberry mellett kannabiszárusokat és más boltokat is kiraboltak. Szombaton egy másik Nordstrom-boltot támadtak meg San Franciscóban, a nagyjából 80 elkövető tíz autóval távozott. Eddig három gyanúsítottat tudtak elfogni.

Nem csak Kaliforniában arat ugyanakkor ez a módszer a CNN cikke szerint: a múlt héten egy chicagói Louis Vuitton üzletből is több mint 100 ezer dollár értékben vittek el táskákat és egyéb termékeket.

Nem erednek utánuk teljes erőbedobással

A szakértők szerint az ok abszolút nem a pandémiában keresendő, több oka van annak, hogy ilyesmi gyakran történik mostanában. Először is a bűnüldözés nem feltétlenül az ilyen típusú bűncselekmény felderítését priorizálja. A támadók maszkot, álarcot viselnek, ami nehézzé teszi azonosításukat, és ha el is kapnak közülük néhány elkövetőt, nekik sem kell komoly következményekre számítaniuk.

A rendőrségnek nincsenek is megfelelő erőforrásai, hogy a banditák után eredjenek, valamint a jelen helyzetben nem is igazán éri meg nekik. mivel a túlzsúfolt börtönökbe jó esélllyel úgysem kerülnek be az elkövetők.

Kicsi a büntetés és ideális az időzítés

A kisebb bűncselekményekkel kapcsolatos, pénzbeli bírságok mértéke jelenleg olyan alacsony szintre került, hogy szó szerint megéri kirabolni egy üzletet, mert még ha a bírságot be is fizetik, a vállalkozás még mindig jövedelmező. Sokszor bűnszervezetek bérelik fel az ilyen csoportos rablásokban szereplő, kisstílű bűnözőket.

Egyszerűen fogalmazva: gyors és könnyű a munka, kis rizikóval.

Ilyenkor, az ünnepek előtt ráadásul az üzletek nagyobb készleteket halmoznak fel, szóval a rablóknak lesz miből válogatni. Nem csak ilyenkor fordulnak elő ugyanakkor ilyen típusú bűncselekmények, hiszen a többi előny máskor is fennáll.

Könnyű eladni a zsákmányt

Az eltulajdonított áruknak általában nincs sorozatszámuk, így nehéz lenne megtalálni, hova kerülnek. Az interneten számos lehetőséget találhatnak az elkövetők a továbbértékesítésre, de nem is kell ezt az utat használniuk: bolhapiacokon, second hand boltokban is megszabadulhatnak a zsákmánytól. Az ördögi kör miatt sok bolt bezár vagy átköltözik egy másik helyszínre, az érintett üzletek biztosítási költségei, valamint a biztonsági cégek által kért tarifa nő, amit a márkák áthárítanak a vásárlókra.

Címlapról ajánljuk
Elemző: a forint árfolyamát is érzékenyen érinti az amerikai elnökválasztás eredménye

Elemző: a forint árfolyamát is érzékenyen érinti az amerikai elnökválasztás eredménye

Az elnökválasztás után – a pénzpiaci elemzői vélemények szerint – a mostaninál magasabb inflációs környezet jöhet az Egyesült Államokban, ami lecsapódhat a devizapiacokon is. Főleg, ha az amerikai elnökválasztás után elindul egy erőteljes kereskedelmi háború a világban – mondta az InfoRádióban Nagy Viktor, a Portfolio vezető elemzője.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.06. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Amerika Kutatóintézetének tudományos munkatársa
Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, de egyre több a probléma

Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, de egyre több a probléma

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A küzdelem rendkívül szorosnak ígérkezik: a billegő államokban és az országos pollokban is fej-fej mellett vannak a jelöltek. Az első, Dixville Notchból érkező eredmény döntetlen is lett. Ideális esetben holnap reggelre lehet már látni, ki lesz a következő elnök, de nem teljesen kizárható, hogy ismét kell néhány napot várnunk. Közben a választás folyamatát vihar, áradás, technikai problémák és bombafenyegetések hátráltatják. A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×