eur:
411.23
usd:
392.64
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Védőmaszkos utasok a kuangcsoui központi pályaudvarnál 2020. február 12-én. A koronavírus előidézte tüdőgyulladás halálos áldozatainak száma 1114-re emelkedett Kínában, a legtöbben a járvány gócpontjában, Hupej tartomány székhelyén, Vuhanban hunytak el.
Nyitókép: MTI/EPA/Alex Plavevski

Koronavírus: hajmeresztő dolgokról számolt be egy Kínából hazatérő magyar

Lézerrel a házfalra vetített információk, utasításokat osztó repülő drónok, néptelen utcák, élelmiszerhiány, felcetlizett járókelők.

Egy Pannonhalmáról származó, évek óta Kínában élő magyar férfi számolt be a kisalfold.hu-n arról, mit okozott a járvány a mindennapjaikban.

Wuxi, ahol él, 770 kilométerre van Vuhantól, ami Kínában nem számít nagy távolságnak, repülővel másfél órás út.

Felcetlizett emberek az üres utcákon

Azon túl, hogy a gyárakban hetek óta nincs munka, az iskolákban a január végén kezdődött egyhetes szünetet március elsejéig meghosszabbították, és az általános munkakezdés időpontját is kitolták Kínában, és az utcák minden településen kihaltak, a bezártság a legrosszabb Pálfi Jenő szerint.

"Ha kilépünk a lakótömbből, ellenőrzik a hőmérsékletünket. Ha élelmiszert vásárlunk, ugyanez vár ránk az üzlet előtt. Ha kilépsz az utcára, piros cetlit kapsz, amin szerepel, mikor hagytad el az otthonod. Az időpontokat ellenőrzik a város több pontján. Ha átléped a város határát, 14 napig nem térhetsz vissza. Ennyi időt kell karanténban tölteni" - mondta a magyar férfi.

Drónokra szerelnek hangszórókat, így szólítják fel az embereket, hogy viseljenek szájvédő-maszkokat. A felhőkarcolókra fénnyel vetítik a vírusról szóló friss információkat.

A máskor népes kifőzdék elvitelre adnak csak ételt úgy, hogy az ajtóra ragasztják a munkatársak hőmérsékletét.

Peking, 2020. február 13.
Védőmaszkos nő távozik egy pekingi ABC-áruházból 2020. február 13-án, a koronavírus-járvány idején. A vírus előidézte tüdőgyulladás halálos áldozatainak száma 1367-re emelkedett Kínában, a legtöbben a járvány gócpontjában, Hupej tartomány székhelyén, Vuhanban hunytak el.
MTI/EPA/Vu Hong
Védőmaszkos nő távozik egy pekingi ABC-áruházból 2020. február 13-án, a koronavírus-járvány idején. A vírus előidézte tüdőgyulladás halálos áldozatainak száma 1367-re emelkedett Kínában, a legtöbben a járvány gócpontjában, Hupej tartomány székhelyén, Vuhanban hunytak el. MTI/EPA/Vu Hong

Katasztrófafilmeket idéz a helyzet – közölte a pannonhalmi származású férfi. Majd hangsúlyozta: „rengeteg orvos, ápoló, közszolga teszi kockára naponta az életét, hogy a helyzet javuljon”.

A koronavírussal kapcsolatos további híreinket ITT találja.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×