eur:
389.02
usd:
361.9
bux:
68900.51
2024. május 9. csütörtök Gergely
A Facebook közösségi oldal látható egy mobiltelefon kijelzőjén. Mark Zuckerberg 2004-ben alapította a Facebook nevű közösségi oldalt, amelynek jelenleg több száz millió regisztrált felhasználója van.
Nyitókép: MTI/Mohai Balázs

Választási korlátozást jelentett be a Facebook

Újabb országban hoztak döntést arról, hogy nem lesznek külföldről finanszírozott reklámok a választásokig, nehogy azt mondhassa bárki, hogy beavatkoznak. Európában engedélyt kell majd kérni.

Indonéziában a Facebook betiltja a külföldről finanszírozott hirdetéseket az április 17-i elnök-, parlamenti és regionális választásokig terjedő időszakra - jelentette az AP hírügynökség a Facebook üzemeltetőinek közleményére hivatkozva.

A hétfőn életbe léptetett korlátozást azzal indokolták, hogy

a Facebooknak mint közösségi médiának pártatlannak kell maradnia mindenféle választással kapcsolatban a világon.

A döntés azokat a külföldről finanszírozott hirdetéseket érinti, amelyek politikusokra vagy politikai pártokra vonatkoznak, illetve amelyek a választásokon való részvételre, vagy éppen hogy a távolmaradásra buzdítanak.

Hasonló intézkedés már született a februári nigériai választások előtt is,

és ugyanilyen korlátozások léptek életbe Ukrajnában, mert ott már ebben a hónapban lesznek választások.

Az ugyancsak idén megrendezendő indiai és európai parlamenti választások esetében a hirdetők csak engedéllyel vásárolhatnak majd politikai hirdetéseket. Egy új alkalmazás tájékoztatja a felhasználókat a hirdetés költségeiről, a hirdetésen keresztül elért felhasználók pontos számáról, illetve demográfiai adataikról, például életkorukról, nemükről és a tartózkodási helyükről.

Az elmúlt években a Facebookot és több más közösségi médiaszolgáltatót ért bírálat az adatkezelési szabályzataik miatt;

többször felmerült a gyanú, hogy felületeiken keresztül bizonyos érdekcsoportok választásokat befolyásoltak.

A bírálók szerint a külföldi, elsősorban orosz csoportok adathalászattal is foglalkoztak, fizetett hirdetéseken és álprofilokon keresztül pedig befolyásolhatták a 2016-os amerikai elnökválasztást és a 2016-os népszavazást az Egyesült Királyság EU-tagságáról.

Címlapról ajánljuk
Megérkezett a kínai elnök Budapestre
videó, képek

Megérkezett a kínai elnök Budapestre

Este kilenc óra előtt szállt le Hszi Csin-ping gépe a budapesti Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren. Orbán Viktor és Lévai Anikó fogadta az elnöki párt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.09. csütörtök, 18:00
Resperger István ezredes
a Magyar Agrár-és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Felemás zárás a tőzsdéken

Felemás zárás a tőzsdéken

Szerda reggel kedvezőtlen hangulatban telt a kereskedés Ázsiában, ezt követően pedig ugyan reggel jó hangulatban indult a nap Európában, de a déli órákra megtorpant az emelkedés. A magyar tőzsde ma alulteljesítő volt, ami elsősorban az OTP eséséből adódott. A hazai nagypapírok közül nagyot ralizott azonban a Mol, a befektetők megkönnyebbültek a hírre, hogy a kormány szerint az üzemanyagkereskedők eleget tettek a kormány kérésének az elmúlt két hétben. Egyre rosszabra fordul a hangulat az amerikai tőzsdéken, nem kizárt, hogy megszakad ma az öt napja tartó emelkedő széria.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×