eur:
410.9
usd:
392.32
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Brutális Brexit-bosszú: a britek baját bánja sok uniós állampolgár Nagy-Britanniában

Brutális Brexit-bosszú: a britek baját bánja sok uniós állampolgár Nagy-Britanniában

Az uniós állampolgárok kiutasításának száma még sosem volt ilyen magas az Egyesült Királyságban azóta, hogy ilyen statisztikát vezetnek.

A Independent cikke szerint 2016 és 2017 június vége közötti 12 hónapban 5301 uniós állampolgárt utasítottak ki az Egyesült Királyságból, vagy tartottak fogva – írja a napi.hu. Ez a szám sohasem volt ilyen magas, mióta vezetnek ilyen statisztikát. Ez az említett időszakban 20 százalékos növekedésnek felel meg, bár a szám folyamatosan emelkedett a Konzervatívok hatalomra kerülése óta – jegyzi meg a brit lap.

Kritikus vélemények szerint

a Belügyminisztérium szándékosan vesz célba EU-s állampolgárokat

a brexit utáni megtorlás részeként, ezzel demonstrálva, hogy a kormány komolyan gondolja a bevándorlás visszaszorítását.

Az Európai Bizottság vizsgálja, hogy az uniós állampolgárok az utóbbi időszakban történt fogva tartása és kiutasítása jogszerűen történt-e. A brit kormány szerint mind olyanok, akiknek bűncselekmény elkövetése miatt vagy egyéb veszélyforrásként nem kellene az országban lenniük.

A fogvatartott bevándorlók jogait védő alapítvány, a BiD igazgatója, Celia Clarke a The Observernek azt mondta: ha más európai ország tenné ugyan ezt a britekkel, akkor az jogos felháborodást váltanak ki. Szerinte az uniós állampolgárokat relatíve kis ügyek miatt tartóztatják le, vagy deportálják. Sőt, olyan esetekről is tudnak, amikor annak ellenére tartóztattak le uniós állampolgárokat, hogy semmilyen bűncselekményt nem követtek el, néha azért, mert mentális egészségügyi problémájuk van, vagy mert hajléktalanok.

Az uniós normák kimondják, hogy egy tagállam csak "súlyos közrendi vagy közbiztonsági okokból" utasíthat ki EU-s állampolgárt.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×