eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Pixabay.com

Egyre kevesebb édes pezsgő fogy - minőségi fordulat a magyar piacon

Egyre kevésbé dominálnak az édes ízek a pezsgőfogyasztási trendekben Magyarországon, miközben a vásárlók értékben is gyakrabban választják a drágább, de minőségibb italokat – nyilatkozta Kovács György, a Törley Pezsgőpincészet Kft. ügyvezető igazgatója.

Évről évre növekszik a pezsgőfogyasztás Magyarországon, és bár a néhány százalékos növekedés nem szembetűnő, mindenképp pozitív tendencia – fogalmazott a pincészet ügyvezetője. Ugyanakkor értékben látványosabb a változás, ami annak tudható be, hogy

a fogyasztók minden kategóriában egy szintet feljebb léptek.

Kovács György arról is beszámolt az Agrárszektor.hu-nak, hogy míg korábban az édes pezsgők domináltak, addig az elmúlt években egyre nagyobb teret hódítónak a száraz fajták, és évente 2-4 százalékkal növekszik az ebből a típusból eladott mennyiség, miközben az édes stagnál.

A nemzetközi trendeket figyelve igyekeztek időben reagálni az úgynevezett szárazosodára, valamint rozésodoásra, ezért az elmúlt és az idei év termékfejlesztései szinte csak arról szólnak a Törleynél, hogy olyan termékeket fejlesszenek, amelyek inkább a félszáraz, száraz kategóriába sorolhatók. Ennek okán idén dobtak piacra egy brut rozét, bevezettek egy brut Törleyt, de a BB Spumante esetében is előrukkoltak egy félszáraz típussal, emelte ki.

A cégnek nagyon sok márkája van, és több termékkategóriában is jelen vannak, a pezsgő mellett ugyanis csendes bort is előállítanak. Mint az ügyvezető fogalmazott, van olyan termékük, amivel a tradíciót képviselik, és van, amivel a modernebb, innovatívabb irányt jelenítik meg, de a fogyasztók igényeit minden változtatásnál és átalakításnál szem előtt tartják. Kovács György ugyanakkor azt vallja: a legfontosabb mindig a tökéletes minőség, csak ezután jön a marketing, az értékesítési tudás, és a tapasztalat.

A jelenleg megtermelt mennyiség csaknem egyharmadát a külpiacokon értékesítik csendes bor, illetve pezsgő formájában,

mintegy 40 országban vannak jelen.

A Törley és a Hungária mellett pedig van direkt exportra kifejlesztett márkájuk is, a Chapel Hill. Kovács György szerint minden régiónak megvannak a maga kihívásai, és nagyon sokszor egy új piacra bekerülni sokkal nehezebb, mint a meglévőkön megerősíteni a pozíciót. Stratégiailag azonban a legfontosabb, hogy folyamatosan kövessék a piaci tendenciákat, így a mainstream kategóriától a prémiumig próbálnak jól átgondolva fejleszteni, hiszen be kell látni – jegyezte meg –, „az áruházak polcai sincsenek gumiból, és nem lehet a végtelenségig terjeszkedni”.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×