eur:
408.51
usd:
375.26
bux:
0
2024. november 5. kedd Imre
Washington, 2018. április 11.Mark Zuckerberg, a Facebook közösségi portál társalapító-vezérigazgatója a washingtoni törvényhozás épületében a Capitoliumban 2018. április 11-én, a kétnapos kongresszusi meghallgatásának második napján. Március közepén a londoni székhelyű Cambridge Analytica nevű brit-amerikai politikai elemző és tanácsadó cég vezérigazgatóját felfüggesztették állásából a The New York Times című amerikai és a The Guardian című brit napilap egyidejűleg közölt feltáró riportja után, amely szerint a cég több tízmillió Facebook-profilt használhatott fel a 2016-os amerikai elnökválasztási kampányban. Az előző napona  szenátus igazságügyi és kereskedelmi bizottsága előtti meghallgatáson Zuckerberg kifejtette, hogy a vállalat olyan eszközöket fejlesztett ki, amelyek segítségével sikerült beazonosítani és eltávolítani hamis profilokat. (MTI/EPA/Michael Reynolds)
Nyitókép: MICHAEL REYNOLDS

Elővette legkíméletlenebb bozótvágóját a Facebook

Hárommilliárd hamis profilt tüntetett el a Zuckerberg-gépezet fél év alatt.

Több mint hárommilliárd hamis felhasználói fiókot távolított el a Facebook 2018 szeptembere és 2019 márciusa közötti fél évben - közölte csütörtökön a közösségi oldalt üzemeltető kaliforniai székhelyű cég a közösségi előírások kikényszerítéséről szóló jelentésében.

A Facebook szerint a tavalyi utolsó negyedévben 1,2 milliárd, az idei első negyedévben pedig további 2,19 milliárd hamis fiókot töröltek. A jelentés kiemeli, hogy az említett időszakban csaknem kétszer annyi hamis oldalt távolítottak el, mint az azt megelőző félév során. A Facebook ezt a növekedést azzal magyarázta, hogy

"a szabálysértők automatizált támadásokkal próbálnak egyszerre több fiókot létrehozni".

Az ilyen automatizált Facebook-fiókokat gyakran használják álhírek terjesztésére. A közösségi oldal ezért még április elején bejelentette, hogy fokozza erőfeszítéseit a hamis információk kiszűrésére az európai parlamenti választások előtt.

A Facebook csütörtökön közölte azt is, hogy a hamis fiókokat többnyire sikerült röviddel létrehozásuk után felfedezni, vagyis még mielőtt azok aktívvá váltak volna.

A közösségi hálónak havonta mintegy 2,4 milliárd aktív felhasználója van, 5 százalékuk azonban hamis fiókokhoz köthető.

Ez utóbbi kategória azonban mindössze egyike volt a jelentésben feltüntetett - előírásokat sértő - kilenc tevékenységnek, mint a meztelenség, a szexuális tevékenység, a zaklató magatartás, a gyűlöletbeszéd, a terrorpropaganda és az erőszak ábrázolása.

A jelentésből kitűnik az is, hogy a Facebook továbbá intézkedéseket foganatosított az erőszakkal és propagandával összefüggésbe hozható csaknem 52 millió felhasználói fiók ellen, illetve szexuális tartalmuk miatt 44 millió másik oldallal szemben.

Címlapról ajánljuk
Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Az már egyáltalán nem számít rendkívülinek, hogy hétről hétre csökken a hárompárti német kormánykoalíció támogatottsága, és az Olaf Scholz kancellár vezette, a szociáldemokrata SPD-ből, a Zöldek Pártjából és a szabad demokrata FDP-ből álló koalíció felbomlása kevesebb mint egy évvel a jövő őszi parlamenti választások előtt szinte állandóan napirenden van. Ráadásul nem az ellenzék kényszeríti erre a kormányt, hanem Christian Lindner pénzügyminiszter.

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×