eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Utas áll a mozgólépcsőn a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér Skycourt épületében 2018. június 26-án.
Nyitókép: MTI / Kovács Tamás

"Elszigetelik" a fesztiválozók a Liszt Ferenc repülőteret

Afterparty a repülőtéren: a fesztiválról hazainduló "Sziget-lakók" napokra beköltöznek a Budapest Airport által kialakított pihenőhelyekre.

Elkezdődött Magyarország legnagyobb nyári attrakciója, a Sziget fesztivál. A rendezvény tavaly mintegy 450 000 látogatót vonzott a világ minden tájáról; a rendkívüli mértékű nemzetközi érdeklődésre a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér is felkészült.

Habár a Sziget első napjának fellépői még csak szerdán léptek színpadra, vasárnap óta be lehet költözni Magyarország legnagyobb fesztiváljára.

A repülőtér üzemeltetője számára az igazi kihívást nem a vendégek érkezésének időszaka, hanem a Szigetet követő néhány nap jelenti, hiszen

minden évben több száz külföldi fesztiválozó tölti a kapuzárás utáni napokat a budapesti repülőtéren.

Ennek elsősorban az az oka, hogy a nagy érdeklődés miatt nem mindenkinek jut jegy az első hazainduló repülőgépre, vagy épp csak néhány nappal a fesztivál vége után indul a legkorábbi járat az adott desztinációra.

Kijelölt helyek

Erre az időszakra dedikált pihenőhelyek kijelölésével és a takarítás sűrítésével készül a Budapest Airport, hogy a csúcsidőszakban a reptéren vendégeskedő fesztiválozók jelenléte mellett is zavartalan legyen a repülőtér üzemeltetése. A pihenőhelyeket az ilyenkor egyébként is tömött indulási szinttől és a check-in pultoktól távolabb, az érkezési szinten jelölik ki,

itt vethetik meg ideiglenes fekvőhelyüket a fáradt fesztiválozók.

Természetesen – mivel napjainkban már elengedhetetlen – itt lehetőség van a telefonok és egyéb elektronikai eszközök töltésére is.

Szintén a szokásostól eltérő gyakorlat ilyenkor, hogy a repülőtér csaknem hatezer darab, erős nejlonzsákkal készül a távozó hátizsákos fesztiválozók számára: ezekbe csomagolják a táskákat, hogy az esetlegesen lelógó hevederek, szíjak és kiegészítők ne okozzanak fennakadást a csomagszállító rendszerben.

„A korábbi évek tapasztalata alapján immár minden évben számolunk a repülőtéren is az augusztusi fesztiválidőszakkal – mondta Huszka Péter, a Budapest Airport forgalmi igazgatója. Hozzátette: „Az augusztus eleje elsősorban a Sziget fesztivál miatt jelent kihívást, hiszen

az egyébként is nagy ütemben növekvő utasforgalom keltette igények mellett megjelennek az akár napokat is itt töltő fesztiválozók.

A számukra elkülönített pihenő övezetek azonban jó megoldásnak bizonyultak az elmúlt években, bízunk benne, hogy ez idén is így lesz.”

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 22:19
×
×
×
×