Összesen 24 pályázat érkezett az Integritás Hatósághoz a Korrupcióellenes Munkacsoport nem kormányzati szereplőket képviselő tagjaira.
Az uniós közbeszerzéseket ellenőrző Integritás Hatóság közlése szerint a kiértékelés megkezdődött, a 10 civil szervezeti tagot december elsejéig kiválasztják.
A pályázók megoszlására vonatkozóan a feldolgozást követően tudnak pontos tájékoztatást, információt adni - írták közleményükben.
Annyit lehet tudni, hogy a K-Monitor és a Transparency International is pályázott a Korrupcióellenes Munkacsoportba.
A munkacsoport a hatóságtól független elemző, javaslattevő, véleményező és döntéselőkészítő feladatokat lát el, 21 tagja van: a hatóság elnöke mellett a nem kormányzati szereplőket és az állami szerveket tíz-tíz tag képviseli.
Korábbi tájékoztatás szerint a meghirdetett tíz pozícióra megfelelő tapasztalattal rendelkező és érdemi, személyes közreműködést vállaló szakemberek jelentkezését várták egyéni pályázat formájában, vagy valamely civil szervezet képviseletében.
Az Integritás Hatóság és a Terrorellenes Munkacsoport felállítása is az Európai Bizottságnak tett vállalások közé tartozik.
KezdőlapBelföldElőrelépés az Integritás Hatóság felállásában
A klímakatasztrófa egyértelművé tette, hogy a folyamatosan növekvő gazdaságra alapozott társadalom fenntarthatatlan. Ezért a fogyasztás tudatos minimalizálására lenne szükség, az erőforrásokat pedig az úgynevezett polikrízisre történő mentális felkészülésre kellene fordítani – mondta az InfoRádiónak Stumpf-Biró András összeomlás-kutató. A Pannon Egyetem kutatója radikálisan látja az emberiség közeljövőjét, és ezt nem rejtette véka alá Magyarország első üzleti jövőkutató konferenciáján sem, ahol a Mélyalkalmazkodás nevű mozgalom hazai képviselőjeként tartott előadást.
A kormány lehetőséget teremt arra, hogy a Bérgarancia Alapból is részesülhessenek anyagi támogatásban a ragadós száj- és körömfájás betegséggel sújtott gazdálkodók - jelentette be Nagy István agrárminiszter szombaton az Agrárminisztérium közleményében.
Sonia Sotomayor, az amerikai legfelsőbb bíróság liberális szárnyának rangidős tagja a Georgetown Egyetemen tartott pénteki beszédében burkolt kritikát fogalmazott meg Donald Trump kormányzatával szemben, hangsúlyozva a független bíráskodás fontosságát - írja a Washington Post.