eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Mentőalakulatok tagjai a buszbaleset helyszínén a Portugáliához tartozó Madeira szigetén, Canicóban 2019. április 17-én. A buszbalesetben huszonkilencen életüket vesztették, mindannyian német állampolgárok.
Nyitókép: MTI/AP/Rui Silva

Ha egyszer Magyarország Srí Lanka sorsára jutna...

Öt tömeges baleseti egysége van az Országos Mentőszolgálatnak különleges esetekre, ám ennél komolyabb erők is rendelkezésre állnak - amint az látható volt a vörösiszap-katasztrófa vagy a nagy árvizek idején.

Tömegszerencsétlenség vagy természeti katasztrófa, esetleg a Srí Lanka-ihoz hasonló terrorcselekmény esetén Magyarország felkészült annak gyors és szakszerű egészségügyi ellátására - közölte a Magyar Nemzettel az Országos Mentőszolgálat szóvivője, Győrfi Pál. Hozzátette, a tömeges balesetek ellátása külön tantárgy az ápolók, mentők, orvosok képzésében, és gyakran tárgya továbbképzéseknek is.

Mint a szóvivő elmondta, több katasztrófaterve is van az OMSZ-nek, ezeket folyamatosan naprakészen tartják, és részük az is, hogy a mentőellátás a vészhelyzetben is folyamatos maradhasson.

A csaknem nyolcszáz, szolgálatban levő mentőegység mellett tartalék gépjárműállománnyal is rendelkeznek, így

a sérültek számának függvényében azonnal át tudják csoportosítani a mentőegységeket az ország egész területén bárhová.

Ezt az is garantálja, hogy a mentőegységeket egy központból irányítják országosan.

Az OMSZ-nek van öt tömeges baleseti egysége is.

A rendkívüli helyzetek például:

  • egészségügyi válsághelyzet
  • tömeges migrációból eredő különleges egészségügyi ellátás
  • szükségállapot
  • terrorveszély
  • váratlan támadás

Ezek ellátásának megszervezését és végrehajtását a rendészeti és egyéb feladatokat ellátó társszervekkel közösen végzi a mentőszolgálat, ahogy ez történt az árvizek vagy a vörösiszap-katasztrófa esetén is.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×