Többször kellett kiírni a közbeszerzési eljárást, mert a potenciális kivitelezők csak a megszabott árnál drágábban vállalták volna Szu Fudzsimoto terveinek megvalósítását. Baán László viszont azt mondta, minden akadály elhárult a projekt útjából. Nem kellett olyan kompromisszumot kötni, ami befolyásolná a későbbi tartalmi munkát vagy az épület kinézetét – tette hozzá. A miniszteri biztos szerint
világszínvonalú épület fog születni, mely a főváros ikonikus épülete lesz.
A Liget Budapest projekt miniszteri biztosa hozzátette: a beruházás költségvetése nem emelkedett. A kormány által biztosított, körülbelül 20 milliárd forintos költségkereten belül maradtak.
A Magyar Zene Háza külleme összhangban lesz a benne megvalósítani tervezett célokkal – emelte ki Batta András, a zenei ismeretterjesztő központ szakmai munkacsoportjának vezetője. Mivel üvegből van a ház, így a természet nyújtotta hangulatot „átengedi” – magyarázta. „A természet folytatódik az épületben, és az épület folytatódik a természetben” – fogalmazott.
Batta András elmondása szerint az épület missziója az, hogy élményszerűen mutassa meg a zenét a fiataloknak. Amit – az infrastruktúra hiánya miatt – a közoktatásban nem tudnak megkapni, azt itt adnák át a diákoknak. Batta András a „magasművészeti szentélyek” előszobájaként jellemezte a Magyar Zene Házát, amely a fiatalok zene iránti kíváncsiságát elégíti ki.
A Városligeti-tó közelében létrejövő intézmény állandó kiállítása egyébként interaktív módon mutatja majd be a zene működését, valamint átfogó magyar és egyetemes zenetörténeti képet ad a látogatónak, az első időszaki tárlat pedig a magyar könnyűzene elmúlt évtizedeit tekinti majd át. Az élményalapú zenei ismeretterjesztő központ a tervek szerint 2020 végére nyithatja meg kapuit.