eur:
388.84
usd:
362
bux:
68882.55
2024. május 8. szerda Mihály
Tarlós István: szerdán nem dönt a közgyűlés az olimpiai pályázatról

Tarlós István: szerdán nem dönt a közgyűlés az olimpiai pályázatról

A Fővárosi Közgyűlés holnapi ülésén nem lesz döntés a 2024-es olimpiai pályázatról - mondta az InfoRádiónak a főpolgármester. Tarlós István újra megerősítette, hogy a pályázatról együtt kell döntenie a miniszterelnöknek, a Magyar Olimpiai Bizottság elnökének és a főpolgármesternek.

A korábbi hírekkel ellentétben nem dönt majd a 2024-es olimpiai pályázat ügyében szerdai ülésén a Fővárosi Közgyűlés. Tarlós István főpolgármester a Duna Aréna avatásán az InfoRádiónak azt mondta, csak vitáznak a témában.

"Szerda délután találkozom a miniszterelnök úrral a közgyűlés után, ott fogjuk áttekinteni a Magyar Olimpiai Bizottság elnökével hármasban, hogyan is kezeljük a közeljövőben ezt a nagyon furcsa helyzetet. Ha ezen túl vagyunk, akkor tudok a sajtó rendelkezésére állni, ezt az egyeztetést megelőzően nem szeretnék semmiféle állásfoglalást nyilvánosságra hozni" - mondta a városvezető.

Tarlós István úgy fogalmazott, ez egy váratlan helyzet, ráadásul legalább három hét, mire az aláírásokat hitelesítik, addig tart a bizonytalanság.

'Nekem azért sokat mond negyedmilliónyi polgárunk állásfoglalása, pláne ha kiderül, hogy mind budapesti. Várjuk meg a végleges számokat, és próbáljuk meg higgadtan értékelni a helyzetet, mert egy tagadhatatlan: ez a vita, amely kialakult az olimpiáról, már rég nem az olimpiáról szól" - mondta Tarlós István.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.08. szerda, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Példátlan, ami a magyar munkahelyeken zajlik: két kőkemény generációs kihívással nézünk szembe

Példátlan, ami a magyar munkahelyeken zajlik: két kőkemény generációs kihívással nézünk szembe

"A fiatalokat nem lehet egy eszközzel „megszerelni”, hogy ugyanúgy viselkedjenek, meg akarjanak halni a munkában, mint mi. Erre nincs eszköz, hanem csak szemüveg" - mondja Steigervald Krisztián generációkutató. Globális kultúraváltás történt: megváltozott a munkához való hozzáállás, és különösen a munkára való nevelés szokásai. A generációk közötti különbségek begyűrűznek a munkahelyekre, ráadásul a generáció-menedzsment egyszerre két nehéz feladattal néz szembe: a 30 év alattiak és az 55 év felettiek integrálásával. Az IT-szektorban, a technológiai váltásban is megfigyelhető, hogy a különböző érettségi szintű technológiák ugyanúgy, ahogy a társadalmi generációk, a mai napig egymással párhuzamosan élnek - teszi hozzá Mádi Gábor, a Shiwaforce CIO-ja. A témával június 11-ei Financial IT konferenciánkon is foglalkozunk. Részletek és regisztráció itt!

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×