eur:
408.13
usd:
387.35
bux:
77771.12
2024. november 18. hétfő Jenő

Erdő Péter Libanonban tárgyal

A maronita egyházzal folytatott együttműködés erősítéséről, illetve a humanitárius helyzet és a segítségnyújtás lehetőségeinek feltérképezéséről Libanonban folytat megbeszéléseket Erdő Péter bíboros, az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsának (CCEE) elnöke - erről maga az egyházi vezető tájékoztatta kedden telefonon az MTI-t.

Erdő Péter Béchara Boutros Rai maronita pátriárka meghívására vasárnap este érkezett és péntekig tartózkodik a közel-keleti országban.

A bíboros nyilatkozatában kiemelte: Libanonban pillanatnyilag béke van, de a térségben dúló háborúk hatása érezhető, a másfél millió menekült pedig óriási kihívás és teher a hatmillió lakosú ország számára.

Erdő Péter Libanonban tárgyal

Erdő Péter kitért arra: szerdán találkozik a Katolikus Karitász helyi szervezetének vezetőjével, hogy tájékozódjon a konkrét feladatokról, és megbeszéljék a segítségnyújtás lehetőségeit. A nemzetközi katolikus segélyszervezet, a Katolikus Karitász Libanonban dolgozó munkatársai mindenhova el tudnak jutni a régióban, ahol szükség van a segítségükre, és sokan dolgoznak a menekülttáborokban, ugyanakkor munkájukhoz "minden segítségre szükség van" - ismertette.

A bíboros hozzátette: az a másfél millió ember, aki (a polgárháborús) Szíriából Libanonba menekült, nem akarja elhagyni a Közel-Keletet, hanem az otthonukhoz közel szeretnék megvárni, hogy hazatérhessenek. Őket tehát ebben kell segíteni - fűzte hozzá.

Libanoni látogatása második napján Erdő Pétert a libanoni maronita egyetem, az Université Saint-Esprit de Kaslik díszdoktorává avatta Hady Mahfouz, az intézmény rektora. Ezzel kapcsolatban Erdő Péter elmondta: látogatásának célja az is, hogy a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a maronita egyetem között már meglévő együttműködés újabb lehetőségeit keressék az intézmény vezetőjével.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×