A köztévé értesülése szerint megalapozatlanok a Tasnádi Péter agysorvadásáról szóló információk. A férfit még márciusban vizsgálta meg az igazságügyi szakértői testület, vagyis két elmeorvos, két orvos szakértő és egy pszichológus. Az InfoRádió megkereste a szakértői testület illetékesét, de az ügyről nem nyilatkozhattak.
Annyi azonban nyilvánosságra került, hogy a korábbi igazságügyi szakértők - akik a védelem felkérése dolgoztak - túlértékelték Tasnádi tüneteit. Ezért várhatóan eljárás indul ellenük. Az MTV Híradó úgy tudja, hogy az ügyészség perújítást kezdeményez azért, hogy a bíróság állítsa vissza a korábban már kiszabott négy és fél éves börtönbüntetést. Korábban ugyanis a bíróság a kóros elmeállapot miatt csökkentette a férfi büntetését.
A korábbi kóros állapotot kimondó vizsgálat miatt egyébként eljárás is indult. Előkerült egy olyan dokumentum, amelyben Tasnádi Péter hárommillió forintot kért ismerőseitől a szakértőknek.
A Híradó úgy tudja, hogy a Kulcsár ügy egyik ismert szereplőjét, Schöntal Henriket is azok az orvosok vizsgálták, akik kimondták Tasnádi Péter agysorvadását. Schöntal Henriknél is azt állapították meg, hogy nem beszámítható.
Ismét házi őrizetben
Június elején a bíróság házi őrizetbe helyezte Tasnádi Pétert. A bírói testület vezetőjének azért így döntenie, mert Tasnádi Péter korábbi ügyeit egyesítették. Ezért figyelembe kellett venni, hogy ezek kapcsán mennyi időt töltött letartóztatásban.
Mivel a törvény szerint, ha ennek ideje eléri a három évet, és nincs ítélet az ügyben, akkor a kényszerintézkedést meg kell szüntetni.
Tasnádi Péter legutóbb idén januárban került előzetes letartóztatásba, miután feljelentette őt az a férfi, aki korábban befogadta a villájába. A feljelentő azt állította, hogy 20 millió forintot adott egy közös vállalkozás beindításához, de Tasnádi Péter nem számolt el a pénzzel. Ezért sikkasztás miatt is eljárás indult ellene.
Ezt megelőzően felbujtóként elkövetett emberölés előkészülete és életveszélyt okozó testi sértés és vesztegetés miatt indult eljárás ellene. A vállalkozó kisebb-nagyobb megszakításokkal 1999 szeptembere óta van börtönben.
A Kreml szerint Grönland ügyében úgy kéne dönteni, mint a Donyec-medencéében